BRAȘOV. Liga Mol. LIVETEXT. Atacul O.K., apărarea K.O. „Lupii” au învins Galațiul cu un scor de tenis

Minutul 60 – Final. Corona învinge Dunărea Galați cu 6-4, după un meci în care atacul a funcționat, dar apărarea a dat multe rateuri.

Minutul 60 – GOOOOL Corona. În sfârșit, o reușită a „lupilor” în PP. Gliga îl învinge pe Popa și duce scorul la 6-4. Încă o pasă decisivă a lui Klempa.

Minutul 57 – Eliminare la Dunărea. Flinta, 2 minute pentru agățare plus 2 minute pentru durități.

Minutul 57 – Cele două formații sunt în efectiv complet.

Minutul 55 – Eliminări în cele două echipe. De la Corona, Otto Biro, 2 minute pentru ținere, de la Dunărea, Pal Zoltan, 2 minute pentru durități.

Minutul 52 – Doi jucătorui de la Dunărea se ciocnesc la linia albastră, Gliga scapă singur cu Popa, dar trage pe lângă poartă.

Minutul 50 – Hildebrand revine pe gheață. „Lupii” au în continuare mari probleme în superioritate numerică.

Minutul 48 – Eliminare la Dunărea. Hildebrand, 2 minute pentru ținere.

Minutul 47 – Gol Dunărea. Krajci se distrează cu fundașii Coronei Imecs și Nagy Csaba și reduce din handicap. 5-4.

Minutul 46 – Gol Dunărea. Lorincz înscrie din fața porții, după o fază lucrată de Krajci. 5-3.

Minutul 44 –  Lorincz revine pe gheață.

Minutul 42 – Eliminare la Dunărea. Lorincz, 2 minute pentru obstrucție.

Minutul 41 – A început repriza a treia.

Minutul 40 – Pentru proteste, Rawlyk a primit o pedeapsă de 10 minute pentru rea conduită.

Minutul 40 – Pauză. După două reprize, Corona Brașov – Dunărea Galați 5-2.

Minutul 39 – O nouă fază spectacol a „lupilor” lucrată de Filip și Arpad Mihaly și finalizată cu un șut în bară a lui Trancă.

Minutul 36 – GOOOL Corona. McDonald trece în rol de pasator, iar Klempa înscrie pentru 5-2.

Minutul 35 – Molnar trage peste din fața porții lui Popa.

Minutul 31 – Expiră și eliminarea lui Devecka.

Minutul 29 – Szocs revine pe gheață.

Minutul 29 – Eliminare la Dunărea. Dececka, 2 minute pentru piedică.

Minutul 29 – GOOOL Corona. McDonald înscrie din pasa lui Rawlyk. Gol în dublă superioritate pentru „lupi”. 4-2.

Minutul 27 – Eliminare la Dunărea. Szocs, 2 minute pentru lovire cu crosa. 1 minut și 30 de secunde de dublă superioritate pentru Corona.

Minutul 27 – Eliminare la Dunărea. Bushbacher, 2 minute pentru întârzierea jocului.

Minutul 23 – Gol Dunărea. Devecka trage de la linia albastră și îl învinge pe Toke. 3-2.

Minutul 22 – Eliminare la Corona. Zsok, 2 minute pentru piedică.

Minutul 21 – A început repriza a doua.

Minutul 20 – Pauză. După prima repriză, Corona Brașov – Dunărea Galați 3-1.

Minutul 20 – Flinta revine pe gheață.

Minutul 18 – Eliminare la Dunărea. Flinta, 2 minute pentru obstrucție.

Minutul 17 – GOOOOL Corona. Zsok intră de pe banca pedepsiților, este lansat de Klempa, scapă singur cu Popa și nu ratează. 3-1. A treia pasă decisivă pentru Klempa în acest meci.

Minutul 17 – Zsok revine pe gheață.

Minutul 15 – Ede Mihaly ajunge față în față cu Toke, dar portarul Coronei se opune golului.

Minutul 14 – Eliminare la Corona. Zsok, 2 minute pentru lovire cu crosa.

Minutul 13 – Klempa mai dă o pasă de gol pentru McDonald, dar canadianul nu reușește să îl învingă pe Popa pentru a treia oară.

Minutul 11 – Krajci are șansa egalării, dar Toke are o intervenție excelentă.

Minutul 7 – GOOOL Corona. Klempa lucrează faza, îi pasează perfect lui McDonlad care reușește „dubla” și îi duce din nou pe „lupi” în avantaj. 2-1.

Minutul 6 – Gol Dunărea. Oaspeții egalează repede. Lorincz îl învinge pe Toke din pasa lui Szocs. 1-1.

Minutul 5 – GOOOL Corona. Klempa îl lanseză pe McDonald, acesta scapă singur cu Popa și trimite în vinclu. 1-0.

Minutul 5 – Toke are și el o intervenție bună la șutul lui Munteanu.

Minutul 4 – Petres trimite de două ori pe spațiul porții, dar Popa nu are probleme.

Minutul 2 – Portarul oaspeților este Popa, în timp în poarta Coronei este Toke.

Minutul 1 – A început meciul.

Corona Brașov are parte în acest week-end de trei confruntări în trei zile pe gheața Patinoarului „Olimpic”.

Prima dintre acestea va începe la ora 18.30, adversara „lupilor” fiind campioana României, Dunărea Galați. Disputa contează atât pentru Liga Mol la hochei pe gheață, cât și pentru Liga Națională.