BRAȘOV. Liga Mol. Încă o înfrângere la scor de tenis pentru „lupi”

Minutul 60 – Final. Corona pierde la scor de tenis meciul cu Miskolc. Este a doua înfrângere „grea”, după 1-6 cu MAC Budapesta.

Minutul 58 – GOOL Corona. Acțiune frumoasă a „lupilor. G. Biro a pasat decisiv, iar Mihaly a redus din handicap. 2-6.

Minutul 57 – Gol Miskolc. Somogyi duce scorul la 1-6.

Minutul 53 – După o bătaie generală pe gheață s-au dictat pedepsele: Miskolc – Sagert, 2+2 minute pentru durități, Pavuc, 2+2+10 minute pentru durități, Goz, 2 minute pentru durități. Corona – M. Biro 2+2 minute pentru durități, O. Biro, 2+2+10 minute pentru durități.

Minutul 52 – Goz revine pe gheață. Nici cu doi oameni mai mult ai noștri nu au putut trage pe poarta adversă.

Minutul 51 – Eliminare la Miskolc. Dudas, 2 minute pentru piedică. 41 de secunde de 5 contra 3 pentru Corona.

Minutul 50 – Eliminare la Miskolc. Goz, 2 minute pentru joc cu crosa ridicată.

Minutul 49 – Galanisz revine pe gheață. Ai noștri nu au reușit nimic important în aceste două superiorități legate.

Minutul 47 – Eliminare la Miskolc. Galanisz, 2 minute pentru agățare.

Minutul 47 – Miskolczi revine pe gheață.

Minutul 45 – Eliminare la Miskolc. Miskolczi, 2 minute pentru joc cu crosa ridicată.

Minutul 44 – GOOL Corona. Kiss respinge în fața pucul șutat de Trancă, iar M. Biro înscrie. 1-5.

Minutul 41 – A început repriza a treia. Schimbare de portar la Corona. Toke îl înlocuiește pe Fulop.

Minutul 40 – Pauză. După două repriza, Corona Brașov – Miskolc 0-5.

Minutul 40 – Gol Miskolc. Cu o secundă înainte de a doua pauză, Dudas duce scorul la 0-5.

Minutul 40 – Gol Miskolc. Al treilea gol în superioritate pentru oaspeți. A punctat Toth. 0-4.

Minutul 39 – Eliminare la Corona. Virag, 2 minute pentru lovire cu crosa.

Minutul 36 – Gol Miskolc. Somogyi speculează o gafă mare în defensiva brașoveană și înscrie simplu. 0-3.

Minutul 31 – Pavuk revine pe gheață. Zsok a ratat o șansă bună de a reduce din handicap în această superioritate.

Minutul 29 – Eliminare la Miskolc. Pavuk, 2 minute pentru izbire de mantinelă.

Minutul 26 – Gol Miskolc. Oaspeții fructifică o nouă superioritate. A marcat Dansereau. 0-2.

Minutul 26 – Eliminare la Corona. 2 minute pentru prea mulți jucători pe gheață.

Minutul 25 – Goz revine pe gheață.

Minutul 23 – Eliminare la Miskolc. Goz, 2 minute pentru piedică.

Minutul 21 – A început repriza a doua.

Minutul 20 – Pauză. După prima repriză, Corona Brașov – Miskolc 0-1.

Minutul 16 – Gol Miskolc. Oaspeții fructifică această superioritate. A marcat Galanisz din pasa lui Dansereau. 0-1.

Minutul 15 – Eliminare la Corona. Pysarenko, 2 minute pentru agățare.

Minutul 12 – Expiră și eliminarea din tabăra oaspeților.

Minutul 10 – Pysarenko revine pe gheață.

Minutul 10 – Eliminare la Miskolc. 2 minute pentru prea mulți jucători pe gheață.

Minutul 8 – Eliminare la Corona. Pysarenko, 2 minute pentru piedică.

Minutul 5 – Ratare imensă a lui Virag, după un contraatac bine dus de echipa noastră.

Minutul 4 – Dumitru trage de la linia albastră, pucul trece peste poarta lui Kiss.

Minutul 2 – Oaspeții au început în atac, Fulop a reușit două intervenții bune în primele secunde ale meciului.

De la ora 18.30, Corona Brașov se duelează, la Patinoarul „Olimpic”, cu Miskolc, în Liga Mol la hochei pe gheață.

Până acum, „lupii” au susținut trei partide în această competiție și după înfrângerea cu MAC Budapesta, 1-6, le-au câștigat pe următoarele, 5-2 cu HSC Miercurea Ciuc, respectiv 4-3, după executarea loviturilor de departajare, cu Debrecen.