BRAȘOV. LIGA 4. LIVETEXT. AS „SR”, șapte goluri în meciul cu Dumbrăvița

Minutul 90 – Final. AS „SR” nu a avut probleme cu Avântul Dumbrăvița, în etapa a 12-a a Ligii 4 brașovene. Echipa fanilor „stegari” s-a impus cu 7-0, după un meci în care oaspeții nu s-au apropiat de poarta apărată de Maxim. Cu 32 de puncte, AS „SR” a urcat pe prima poziție, însă Precizia Săcele o poate depăși, dacă o va învinge pe ACS Steagul Roșu în partida care va începe la ora 15.00.

Minutul 90 – Damian trimite în transversală dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri.

Minutul 86 – Schimbare la Dumbrăvița. V. Strâmtu îl înlocuiește pe Iftode.

Minutul 84 – Schimbare la Dumbrăvița. Intră I. Strâmtu, iese Oprea.

Minutul 76 – Schimbare la AS „SR”. Iese H. Popa, intră Pătrașcu.

Minutul 72 – Schimbare la AS „SR”. Andrii îl înlocuiește pe Dumitraș.

Minutul 66 – Schimbare la Dumbrăvița. Iese Racoți, intră Tătaru.

Minutul 66 – Schimbare la AS „SR”. Morjan îl înlocuiește pe Vagner.

Minutul 65 – GOOL AS „SR”. Marchează și Vârlan din pasa lui Vagner. 7-0.

Minutul 62 – Schimbare la AS „SR”. Burlacu îl înlocuiește pe Cocan.

Minutul 61 – GOOL AS „SR”. Dumitraș înscrie cu capul după cornerul executat de Vârlan. 6-0.

Minutul 55 – Damian trimite pe lângă poartă din 6 metri.

Minutul 51 – GOOL AS „SR”. Vagner centrează din lovitură liberă, Damian marchează din 6 metri. 5-0.

Minutul 47 – GOOOL AS „SR” Vârlan în pune pe Fânariu față în față cu portarul, iar acesta nu ratează. 4-0.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45+1 – Pauză.

Minutul 45 – GOOOL AS „SR”. H. Popa transformă lovitura de la 11 metri. 3-0.

Minutul 44 – Penalty pentru AS „SR”. Fânariu a fost faultat de portarul Zătângă.

Minutul 43 – Vârlan nu poate marca din 3 metri, fiind blocat de Zătângă.

Minutul 31 – GOOOL AS „SR”. Damian înscrie în poarta goală din pasa lui Fânariu. 2-0.

Minutul 30 – Portarul Zătângă are două intervenții excelente la șuturile trimise din careu de Damian și Dumitraș.

Minutul 24 – Dumitraș trimite pe lângă din careul mic, după un corner executat de H. Popa.

Minutul 21 – Horia Popa trimite cu capul după un corner executat de Vârlan, S. Huțencu scoate de pe linia porții.

Minutul 15 – Fânariu șutează peste din marginea careului de 16 metri.

Minutul 12 – GOOOL AS „SR”. Vagner marchează simplu din pasa lui Vârlan. 1-0.

Minutul 12 – Damian ratează din 6 metri. Atacantul „galben-negrilor” trage slab, iar portarul Zătângă reține.

Minutul 5 – Poenaru trage de la 20 de metri puțin pe lângă poartă.

Minutul 1 – A început meciul.

În runda a 12-a a Ligii 4 brașovene, AS „SR” Brașov are un meci accesibil, cu Avântul Dumbrăvița, ocupanta poziției a zece a clasamentului. Partida va începe la ora 11.00, pe Stadionul „Tineretului”.

Echipele de start:

AS „SR”: Maxim – Dumitraș, Căpățână, Alupei, Poenaru, Vagner, Cocan, Vârlan, H. Popa, Damian, Fânariu.

Dumbrăvița: Zătângă – Gordaș, Micu, Iftode, Olăianoș, Oprea, Racoți, Speriatu, I. Huțencu, Hălunga, S. Huțencu.

De la aceeași oră au loc confruntările: Voința Hurez – Prietenii Rupea, AS „SR” Brașov – Avântul Dumbrăvița, Aripile Brașov – ACS Colțea 1920 Brașov, Chimia Orașul Victoria – Carpați Berivoi, Olimpic Zărnești – Cetatea Homorod, Inter Tărlungeni – Olimpic Voila, Inter Cristian – ACSM Codlea.

Disputa Precizia Săcele – ACS Steagul Roșu Brașov începe la ora 15.00.