BRAȘOV. LIGA 4. LIVETEXT. AS „SR”, încă un pas spre Liga 3. Victorie la scor cu ACS Steagu Roșu

Minutul 90+3 – Final. AS „SR” se impune fără probleme, 6-0, cu ACS Steagu Roșu, după un meci pe care l-a controlat autoritar și în care oaspeții nu au ajuns la poarta lui Albert Popa.

Minutul 90+1 – GOL AS „SR”. Damian marchează cu capul din centrarea lui Strătilă. 6-0

Minutul 85 – Schimbare la AS „SR”. Iese Vârlan, intră Toader.

Minutul 85 – A. Damian are încă o ocazie singur cu portarul, dar Ailincă îl blocheză, după care apără și mingea șutată din 16 metri de Strătilă.

Minutul 83 – Schimbare la ACS Steagu Roșu. Iese Urs, intră Neagoe.

Minutul 80 – A. Damian irosește încă o ocazie mare, din poziție de unu contra unu cu portarul advers.

Minutul 77 – Schimbare la AS „SR”. Voicu îl înlocuiește pe Răduțoiu.

Minutul 72 – Schimbare la AS „SR”. Iese Cocan, intră Taraș.

Minutul 68 – GOL AS „SR”. A. Damian scapă pe partea dreaptă, trece și de portarul Ailincă și trimită în plasă. 5-0.

Minutul 67 – GOL AS „SR”. Fl. Stângă îi pasează în fața porții goale lui H. Popa, care duce scorul la 4-0.

Minutul 66 – Ailincă are o nouă intervenție la șutul din careu al lui Vârlan.

Minutul 51 – GOL AS „SR”. Strătilă centrează de pe dreapta, R. Damian recentrează în careul mic, Ailincă respinge de pe linia porții mingea trimisă de Poverlovici, iar Cocan marchează în poarta goală. 3-0.

Minutul 50 – AS „SR” continuă să domine autoritar meciul. A. Damian trage din careu, Ailincă scoate în corner.

Minutul 47 – GOL AS „SR”. Fl. Stângă îi pasează lui Strătilă, care trimite peste portar din colțul careului, iar A. Damian trimite în poarta goală. 2-0.

Minutul 46 – A început repriz a doua. Schimbare la AS „SR”. Fl. Stângă intră în locul lui Popescu.

Minutul 45+2 – Pauză. O primă repriză dominată autoritar de AS „SR”, care pe lângă gol a ratat alte ocazii mari.

Minutul 43 – Răduțoiu este avertizat.

Minutul 42 – Încă o ratare a lui A. Damian. Ailincă respinge în corner mingea șutată de atacantul brașovean din 12 metri.

Minutul 40 – H. Popa vede cartonașul galben.

Minutul 29 – GOL AS „SR”. H. Popa centrează de pe stânga, iar A. Damian trimite la colțul scurt din 6 metri. 1-0.

Minutul 27 – A. Damian reia cu capul în bară mingea centrată de Strătilă.

Minutul 25 – Ailincă scoate în corner mingea șutată de la 25 de metri de A. Damian.

Minutul 17 – Vârlan își încearcă și el șansa, dar trimite peste din 16 metri.

Minutul 12 – Ocazie mare pentru AS „SR”. Strătilă îi pasează lui Alin Damian, care singur în 8 metri trimite mult peste bară.

Minutul 3 – Cocan trimite multe peste din centru careului.

Minutul 2 – H. Popa trage de la 25 de metri, Ailincă respinge.

Minutul 1 – A început meciul. Lovitura de începere a fost dată de Petre Cadar.

La ora 11.00, pe Stadionul „Tineretului” începe derby-ul orgoliilor din Liga 4 brașoveană, AS „SR” – ACS Steagu Roșu Brașov.

Echipele de start:

AS „SR”: A. Popa – Răduțoiu, R. Damian, Poverlovici, Rusu – Popescu, Cocan, Vârlan – Strătilă, A. Damian, H. Popa.

ACS Steagu Roșu: Ailincă – Cireașă, Borcescu, Tudorache, Urs, Tincă, Lascu, Gruea, Cârstea, Borcescu, Fogorosi.

Celelalte partide ale etapei a 26-a sunt: Precizia Săcele – ACS Colțea 1920 Brașov, Aripile Brașov – Carpați Berivoi, Chimia Orașul Victoria – Cetatea Homorod, Olimpic Zărnești – Olimpic Voila, Inter Tărlungeni – ACSM Codlea, Voința Hurez – Inter Cristian – toate de la ora 11.00, Prietenii Rupea – Avântul Dumbrăvița – ora 17.00.