BRAȘOV. Liga 4. LIVETEXT. AS „SR” Brașov – Prietenii Rupea 11-1. Răzvan Damian, gol de la mijlocul terenului

Minutul 90+2 – Final. AS „SR” câștigă fără probleme, 11-1, duelul cu Prietenii Rupea, din etapa a 28-a a Ligii 4 și mai are nevoie de 1 punct din duelul cu Voința Hurez pentru a caștiga matematic campionatul.

Minutul 85 – GOL AS „SR”. R. Damian înscrie de le mijlocul terenului. 11-1.

Minutul 81 – GOL AS „SR”. A. Damian deviază cu capul în poartă mingea centrată de Rusu. 10-1.

Minutul 73 – GOL AS „SR”. R. Damian își trece și el numele pe lista marcatorilor. 9-1.

Minutul 66 – Schimbare la AS „SR”. Iese Strătilă, intră Taraș.

Minutul 60 – GOL AS „SR”. R. Damian îi pune mingea pe cap lui Poverlovici, care nu ratează. 8-1.

Minutul 53 – GOL AS „SR”. Vârlan trage de la 18 metri și duce scorul la 7-1.

Minutul 49 – GOL AS „SR”. Florin Stângă trimite în vinclu din 16 metri. 6-1.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45+1 – Pauză.

Minutul 45 – GOL AS „SR”. Kerekes respinge în față mingea șutată de A. Damina, iar H. Popa trimite în plasă. 5-1.

Minutul 43 – GOL Prietenii Rupea. Silviu Ivan câștigă duelul cu Toader și apoi îl lobează pe portarul Maxim. 4-1.

Minutul 41 – GOL AS „SR”. A. Damian marchează din centrarea lui H. Popa. A fost golul 50 pentru Alin Damian în acest sezon. 4-0.

Minutul 39 – H. Popa trimite în bară din colțul careului de 16 metri.

Minutul 32 – Portarul oaspeților, Kerekes, are două intervenții excelente. Mai întâi a blocat șutul din 8 metri al lui A. Damian, apoi a prins mingea trimisă cu capul de Vârlan.

Minutul 19 – GOL AS „SR”. Vârlan marchează cu capul din centrarea lui Fl. Stângă. 3-0.

Minutul 17 – GOL AS „SR”. A. Damian trimite în plasă din centrul careului. 2-0.

Minutul 15 – Strătilă îi pasează lui A. Damian în 6 metri, dar atacantul trage peste poartă.

Minutul 7 – GOL AS „SR”. A. Damian marchează din 6 metri, după o fază lucrată de Strătilă și Răduțoiu. 1-0.

AS „SR” și Prietenii Rupea se duelază de la ora 11.00, pe Stadionul „Tineretului”, în etapa a 28-a a Ligii 4 brașovene.

De la aceeași oră au loc și celelalte partide ale rundei: Precizia Săcele – Avântul Dumbrăvița, Aripile Brașov – ACS Steagu Roșu Brașov, Chimia Orașul Victoria – ACS Colțea 1920 Brașov, Olimpic Zărnești – Carpați Berivoi, Inter Tărlungeni – Cetatea Homorod, Inter Cristian – Olimpic Voila, Voința Hurez – ACSM Codlea.

Cu trei etape rămase de disputat, podiumul Ligii 4 brașovene este: 1. AS „SR” Brașov 75 p; 2. Precizia Săcele 69 p; 3. Olimpic Zărnești 67 p.

Echipele de start:

AS „SR”: Maxim – Rusu, Toader, R. Damian, Răduțoiu – Vârlan, Poverlovici, Fl. Stângă – Strătilă, A. Damian, H. Popa.

Prietenii Rupea: Kerekes – Fl. Popa, Pâtea, Cl. Rusu, Dumitru, Constantin, Hristea, Avram, Bucur, Szabo, Ivan.