BRAȘOV. Liga 4. LIVETEXT. AS „SR” Brașov câștigă la scor derby-ul cu ACSM Codlea și revine pe prima poziție

Minutul 90+3 – Final.

Minutul 90+3 – GOOOL AS „SR” Brașov. Cocan finalizează o fază la care au mai lucrat Fânariu și Oprea. 5-1.

Minutul 87 – GOOOL AS „SR” Brașov. Rusu trimite în vinclu din colțul careului de 16 metri. 4-1.

Minutul 86 – Gol Codlea. Tăgârță îl învinge pe Mutu cu un șut din interiorul careului. 3-1.

Minutul 84 – Schimbare la AS „SR” Brașov. Oprea îl înlocuiește pe Vârlan.

Minutul 81 – Pușcașu vede cartonașul galben.

Minutul 81 – Schimbare la AS „SR” Brașov. Alupei îl înlocuiește pe Poenaru.

Minutul 80 – Vagner centrează perfect, Cocan trimite cu cepul pe lângă poartă din 6 metri.

Minutul 77 – Schimbare la AS „SR” Brașov. Fânariu îl înlocuiește pe Damian.

Minutul 75 – GOOOL AS „SR” Brașov. H. Popa înscrie cu un lob la colțul lung din interiorul careului. 3-0.

Minutul 73 – Schimbare la AS „SR” Brașov. Codreanu îl înlocuiește pe Bodean.

Minutul 73 – Ilaș este avertizat.

Minutul 65 – Schimbare la Codlea. Iese Drăghiescu, intră Tăgârță.

Minutul 61 – Schimbare la Codlea. Iese Petar, intră Capverde.

Minutul 56 – Vârlan trage de la 20 de metri, Torok respinge în corner.

Minutul 52 – Două schimbări la Codlea. Ies Ciochină și Albu, intră Haidău și Rușeț.

Minutul 48 – Vagner vede cartonașul galben.

Minutul 47 – Torok respinge din nou în fața o minge șutată de Vârlan, Bodean trimite peste poartă.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45+1 – Pauză.

Minutul 45 – GOOOL AS „SR” Brașov. Rusu centrează perfect de pe dreapta, iar H. Popa înscrie simplu din 3 metri. 2-0.

Minutul 41 – Pușcașu îi pasează lui Ciochină, care centrează în fața porții goală, însă Drăghinescu nu ajunge la minge.

Minutul 39 – Mutu îl blochează pe Pușcașu.

Minutul 32 – GOOOL AS „SR” Brașov. Cocan trage de la 16 metri, Torok respinge din nou în față, însă de această dată Damian trimite simplu în plasă. 1-0.

Minutul 26 – Cocan șutează din marginea careului, Torok respinge în față, iar fundașii oaspeților degajează.

Minutul 22 – Cocan trimite puțin peste transversală de la 18 metri.

Minutul 18 – Vârlan recuperează în marginea careului oaspeților, ajunge față în față cu Torok, dar trimite pe lângă bară.

Minutul 9 – Ciochină trage din colțul careului, mingea trece puțin peste poarta lui Mutu.

Minutul 7 – Bodean centrează de pe partea drepată, Damian nu ajunge la minge.

Derby-ul etapei a șasea a Ligii 4 are loc de la ora 11.00 pe Stadionul „Tineretului”. Față în față sunt primele două clasate, ACSM Codlea (15 p) și AS „SR” Brașov (13 p).

Echipele de start:

AS „SR” Brașov: Mutu – Rusu, Căpățână, Dumitraș, Poenaru, Vagner, Cocan, Vârlan, H. Popa, Damian, Bodean.

ACSM Codlea: Torok – Ilaș, Amariei, David, Albu, Petar, Sârghie, Drăgan, Ciochina, Pușcașu, Drăghinescu.

Tot astăzi se mai joacă meciurile: Precizia Săcele – Inter Cristian, Aripile Brașov – Inter Tărlungeni; Chimia Orașul Victoria – Olimpic Zărnești; Voința Hurez – ACS Colțea 1920 Brașov; Prietenii Rupea – Olimpic Voila; Avântul Dumbrăvița – Cetatea Homorod; ACS Steagul Roșu Brașov – Carpați Berivoi.