BRAŞOV. LIGA 3. SR Braşov, înfrângere pe terenul „lanternei”

SR Braşov nu se regăseşte şi e departe de aşteptări după primle trei runde ale noului sezon din Liga 3. Deşi s-au făcut transferuri importante, echipa braşoveană nu arată bine şi este printre codaşele seriei după trei meciuri.

Astăzi, SR Braşov a jucat pe terenul unei formaţii modeste, CSO Plopeni, care în primele două runde a încasat 6 goluri, nu a acumulat vreun punct şi ocupa ultimul loc în clasament. Totuşi, prahovenii au dominat autoritar disputa, profitând şi de faptul că „stegarii” nu au jucat nimic până spre final. Gazdele s-au desprins la 3-0 şi au mai ratat câteva ocazii importante. În ultimele 10 minute, braşovenii au evitat o umilinţă, după ce Şerban, cu un şut din marginea careului, şi Burlacu, din penalty, au stabilit scorul final, 3-2 pentru CSO Plopeni.

Astfel, cu un punct acumulat în 3 etape, SR Braşov ocupă poziţia a 8 a clasamentului, la egalitate cu Olimpic Cetate Râşnov şi cu ACS Kids Tâmpa.

Minutul 90+5 – Final.

Minutul 90+2 – Burlacu transformă lovitura de la 11 metri. 3-2.

Minutul 90+1 – Penalty pentru SR Braşov.

Minutul 81 – Şerban reduce din handicap cu un şut din marginea careului. 3-1.

Minutul 64 – Gol Plopeni. S-a făcut 3-0 pentru gazde. SR Braşov e umilită la Plopeni.

Minutul 55 – Gazdele domină meciul. „Stegarii” nu au pus în pericol poarta adversă-

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45+1 – Pauză.

Minutul 42 – Gol Plopeni. Este 2-0 pentru gazde.

Minutul 29 – Nici o şansă de gol pentru SR Braşov.

Minutul 21 – Gol Plopeni. Gazdele deschid scorul, după o eroare mare în defensiva braşoveană. 1-0.

Minutul 10 – Încă o ocazie mare a gazdelor. Unul dintre jucătorii de la Plopeni trage pe lângă din poziţie de unu contra unu cu portarul Căucă.

Minutul 4 – Căucă are o primă intervenţie la un sut din marginea careului.

Minutul 1 – A început meciul. Primul „11” al „stegarilor”: Căucă – Mitu Crihan, Godri, Burlacu, Iordache, Dobrean, Negotei, Sandu, Firat, Olteanu.

În runda a treia a Ligii 3, Seria a 5-a, SR Braşov se va duela, în deplasasre, de la ora 17.00, cu CSO Plopeni.

Va fi primul meci fără antrenorul Tibi Ghioane, care a demisionat după înfrângerea cu Miercurea Ciuc din Cupa României. Duelul de la Plopeni a fost pregătit de „secundul” Robert Elek şi de directorul tehnic Ioan Naghi.