BRAȘOV. LIGA 3. LIVETEXT. ACS „SR” Municipal, victorie în prelungiri și 3 puncte importante

Minutul 90+5 – Final.  ACS „SR” câștigă meciul cu Flacăra Horezu, 2-1, golul victoriei fiind marcat de Strătilă, în minutul 90+1, dintr-un penalty obținut tot de el.

Minutul 90+4 – Schimbare la ACS „SR”. Toader îl înlocuiește pe Strătilă.

Minutul 90+1 – GOOOOL ACS „SR”. Strătilă transformă lovitura de la 11 metri. 2-1.

Minutul 90 – Penalty pentru ACS „SR”. Strătilă a fost faultat.

Minutul 87 – Schimbare la Flacăra. Ciablă îl înlocuiește pe Nistor.

Minutul 80 – Simeanu trage pe lângă bară din marginea careului de 16 metri.

Minutul 78 – Schimbarela Flacăra. Iese Neacșu, intră V. Munteanu.

Minutul 76 – Răduțoiu scapă de un adversar, intră în careu, dar în loc să tragă spre poartă îi pasează lui Avram, care este blocat ușor.

Minutul 73 – După o gafă a unui fundaș al oaspeților, Poverlovici nu poate trimite pe lângă Matache, portarul reușind să respingă.

Minutul 69 – Schimbare la Flacăra. Simeanu îl înlocuiește pe Neamțu.

Minutul 65 – Răchișan are o intervenție excelentă și recuperează din piciorul lui Ad. Popa, care ar fi ajuns față în față cu portarul A. Popa.

Minutul 60 – Două schimbări la ACS „SR”. Ies Dumbravă și Danciu, intră Avram și Răchișan.

Minutul 56 – Nimic important până acum în partea a doua. Meciul a scăzut în intensitate după pauză.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45+1 – Pauză.

Minutul 34 – Strătilă pasează spre Danciu, acesta lasă mingea să treacă, Boția ajunge față în față cu Matache, dar trage alături. Ocazie uriașă a „galben-negrilor”.

Minutul 27 – Burlacu trage de la 18 metri, Matache boxeaxă.

Minutul 26 – Bobină vede cartonașul galben.

Minutul 24 – Boția centrează din corner, Damian trimite cu capul pe lângă bară.

Minutul 22 – Gol Flacăra. Nistor execută perfect o lovitură liberă de la 25 de metri. 1-1.

Minutul 17 – Răduțoiu se distrează cu doi fundași adverși, trage la colțul scurt, dar Matache scoate.

Minutul 16 – Danciu centrează de pe stânga, dar Matache respinge cu piciorul din fața lui Boția aflat în fața porții goale.

Minutul 15 – A. Popa are o nouă intervenție bună. Un nou corner la care apărarea brașoveană are probleme, dar Cr. Munteanu trimite slab, iar Popa reține.

Minutul 12 – A. Popa scoate de sub transversală mingea trimisă cu capul de Samson după un corner la care apărarea brașoveană s-a apărat din nou modest.

Minutul 10 – GOOOOL ACS „SR”. Strătilă centrează de pe dreapta iar Boția marchează cu capul din marginea careului mic. 1-0.

Minutul 8 – Boția reia cu capul din 6 metri după un corner executat de Strătilă, dar Matache respinge.

Minutul 5 – Ai noștri au început meciul în atac, dar ocaziile nu au apărut încă la poarta veteranului Matache.