BRAȘOV. LIGA 3. LIVETEXT. ACS SR Municipal Brașov, victorie cu Hermannstadt 2

Minutul 90+4 – Final. După o primă repriză modestă, ACS SR Municipal Brașov a forțat după pauză și a obținut o victorie meritată cu echipa secundă de la Hermannstadt.

Minutul 81 – Schimbare la Hermannstadt 2. Iese Pop, intră Morariu.

Minutul 77 – Schimbare la ACS SR. Cocan îl înlocuiește pe H. Popa.

Minutul 74 – Schimbare la ACS SR. Răchișan îl înlocuiește pe Avram.

Minutul 72 – Schimbare la Hermannstadt 2. Iese Groza, intră Hăprian.

Minutul 71 – GOOL ACS SR. Boția marchează după ce portarul Began a respins prost centrarea lui H. Popa. 2-0.

Minutul 67 – H. Popa centrează de pe dreapta, Boția trimite cu capul peste.

Minutul 65 – Schimbare la Hermannstadt 2. Iese Câmpean, intră Sumanariu.

Minutul 62 – GOOL ACS SR. H. Popa marchează la colțul scurt, din centrarea pe jos trimisă de Boția. 1-0.

Minutul 58 – Al treilea gol al brașovenilor anulat pentru ofsaid. Toader a trimis în plasă din pasa lui Voicu.

Minutul 57 – Boția scapă spre poartă, dar este blocat în ultimul moment de Hodea.

Minutul 53 – H. Popa trimite în plasă din pasa lui Boția, dar și această reușită este anulată pentru ofsaid.

Minutul 52 – Boția marchează din pasa lui Avram, dar golul este anulat pentru ofsaid.

Minutul 49 – Moldoveanu are o intervenție excelentă în situație ce unu contra unu cu Rusu.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 46 – Schimbare la Hermannstadt 2. Iese Stanciu, intră Cristiu.

Minutul 46 – Schimbare la ACS SR. H. Popa îl înlocuiește pe Strătilă.

Minutul 45+1 – Pauză.

Minutul 41 – Centrare Strătilă, Toader reia cu capul dar mingea lovește bara.

Minutul 39 – Pamfile centrează de pe stânga, Rusu ajune înaintea lui Damian, dar trimite cu capul alături.

Minutul 30 – Meci modest pe „Tineretului”.

Minutul 15 – Avram îi pasează lui Strătilă, acesta îl lobează pe portarul advers, dar mingea lovește bara.

Minutul 2 – Schimbare la ACS SR. Toader îl înlocuiește pe Dragomir.

Minutul 1 – Dragomir iese accidentat. Mijlocașul brașovean primește îngrijiri la salvare. El acuza probleme la mână după o căzătură.

De la ora 14.00, pe Stadionul „Tineretului”, ACS SR Municipal Brașov se duelează cu Hermannstadt 2, în runda a 12-a a Ligii 3, Seria a 3-a.

Echipele de start:

ACS SR: Moldoveanu – Răduțoiu, Poverlovici, Damian, Voicu – Burlacu, Țuțu – Strătilă, Boția, Dragomir – Avram.

Hermannstadt 2: Began – Lungu, Hodea, Popescu, Groza, Pop, Câmpean, Curtean, Pamfile, Stanciu, Rusu.