BRAȘOV. LIGA 3. LIVETEXT. ACS „SR” Municipal Brașov pierde și al doilea meci important din Liga 3, cu Turris Oltul Turnu Măgurele

Minutul 90+5 – Minutul 90 – Final. ACS „SR” pierde și al doilea meci important din Seria a 3-a a Ligii 3, 0-1 cu Turris Oltul Turnu Măgurele și ratează șansa de a urca pe primul loc al clasamentului.

Minutul 84 – Răchișan ratează din colțul careului de 6 metri.

Minutul 81 – Schimbare la ACS „SR”. Iese Strătilă, intră Stan.

Minutul 76 – Schimbare la Turris. Iese Băjenaru, intră Pencea.

Minutul 74 – Damian reia cu capul pe lângă din centrarea lui Boția.

Minutul 69 – Boția trage primul șut pe poartă al brașovenilor.

Minutul 67 – Gol Turris. Constantinescu înscrie simplu din 6 metri, după un corner executat de Băjenaru. 0-1.

Minutul 64 – Schimbare la Turris. Iese Suciu, intră Juncănaru.

Minutul 62 – Schimbare la Turris. Iese Vlad, intră Dincă.

Minutul 60 – Meci echilibrat pe „Tineretului”, fără ocazii.

Minutul 58 – Schombare la ACS „SR”. Cocan îl înlocuiește pe Țuțu.

Minutul 57 – Leonte este avertizat.

Minutul 54 – Schimbare la ACS „SR”. Iese Danciu, intră Răchișan.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45+2 – Pauză.

Minutul 41 – Constantinescu trage peste din interiorul careului.

Minutul 36 – Burlacu vede cartonașul galben.

Minutul 31 – Schimbare la ACS „SR”. Avram s-a accidentat și nu mai poate continua. Intră Boția.

Minutul 20 – Început de meci mai bun al oaspeților, care controlează disputa din punct de vedere al posesiei.

Minutul 13 – A. Popa are un reflex incredibil la reluarea din 5 metri a lui Fotescu.

Minutul 5 – Prima mare ocazie a brașovenilor. Danciu ratează incredibil, cu capul din 6 metri, din pasa lui Strătilă.

Derby-ul etapei a patra a Ligii 3, Seria a 3-a, ACS „SR” Municipal Brașov – Turris Oltul Turnu Măgurele, începe la ora 17.00, pe Stadionul Tineretului.

După ce ieri Craiova lui Mititelu a pierdut acasă, 0-2, cu FC Voluntari 2, iar CSM Alexandria a remizat, 0-0, pe terenul celor de la Atletic Bradu, cine se va impune astăzi va urca pe prima poziție a ierarhiei.

Echipele de start:

ACS „SR”: A. Popa – Burlacu, Poverlovici, R. Damian, Voicu – Dumbravă, Țuțu, Leonte – Strătilă, Avram, Danciu.

Turris: Dumitrescu – Mitrea, Matei, Suciu, Savin, Constantinescu, Băjenaru, Mărioara, Fotescu, Balgiu, Vlad.