BRAȘOV. Liga 3. LIVETEXT. ACS SR Municipal Brașov, meci modest, înfrângere clară cu CS U Craiova 2

Minutul 90+4 – FINAL. După o evoluție foarte slabă, ACS SR pierde acasă cu CS U Craiova 2, 2-4.

Minutul 90+3 – Cocan reduce din handicap, dar este prea târziu. 2-4.

Minutul 90+1 – Moldoveanu gafează și el, scapă mingea în față, iar Vulpe înscrie. 1-4.

Minutul 81 – Răchișan trage în bară de la 14 metri.

Minutul 76 – Schimbare la ACS SR. Iese Avram, intră Cocan.

Minutul 72 – Gol Craiova. Dumbravă trimite în propria poartă o centrare pe jos a lui Vulpe. 1-3.

Minutul 71 – Răchișan centrează perfect, dar H. Popa nu poate marca deși s-a aflat singur la 4 metri.

Minutul 68 – Schimbare la Craiova. Iese Borța, intră Bogdan.

Minutul 67 – Moldoveanu are o intervenție excelentă, față în față cu Glavina.

Minutul 66 – Schimbare la ACS SR. H. Popa îl înlocuiește pe Leonte.

Minutul 65 – GOOL ACS SR. Avram reduce din handicap cu un șut de la 10 metri. 1-2.

Minutul 62 – Gol Craiova. Toader greșește, Sârbu scapă singur cu portarul, îi pasează lui Vulpe, care înscrie în poarta goală. 0-2.

Minutul 61 – Schimbare la ACS SR. Răchișan îl înlocuiește pe Strătilă.

Minutul 60 – Două schimbări la Craiova. Ies Bic și Burlacu, intră Frăsineanu și Dinu.

Minutul 52 – Ion este avertizat.

Minutul 50 – Borța trage mult peste din colțul careului de 6 metri.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45+2 – Pauză.

Minutul 45 – Burlacu este avertizat.

Minutul 44 – Danciu simulează în marginea careului, vede al doilea cartonaș galben și este eliminat.

Minutul 43 – Răduțoiu centrează bine, dar Avram reia modest, deși era nemarcat.

Minutul 36 – Schimbare la Craiova. Iese Markovici, intră Vulpe.

Minutul 25 – Glavina scapă pe contraatac, îl driblează pe Moldoveanu și înscrie. 0-1.

Minutul 23 – Constantin reia din foarfecă laterală, mingea trece pe lângă poarta lui Moldoveanu.

Minutul 19 – Strătilă finalizează cu un șut peste din careu un atac dus pe partea dreaptă de brașoveni.

Minutul 15 – Danciu șut pe jos de la 18 m, portarul Dică reține.

Minutul 13 – Danciu vede cartonașul galben.

Minutul 8 – Lansat de Strătilă, Răduțoiu trage peste poartă din colțul careului mic.

Minutul 3 – Danciu reia cu capul pe lângă poartă din centrarea lui Răduțoiu.

Minutul 1 – A început meciul. Lovitura de începere a fost dată de Csaba Gyorffy jr., fiul fostului mare jucător „stegar”, Csaba Gyorffy, care a decedat pe 18 octombrie.

ACS SR Municipal Brașov are șansa să revină pe poziția a doua a ierarhiei Ligii 3, Seria a 3-a. De la ora 15.00, brașovenii se duelează, pe Stadionul „Tineretului”, cu CSU Craiova 2. Pentru a urca pe locul secund, echipa noastră are nevoie de victorie.

Echipele de start:

ACS SR: Moldoveanu – Răduțoiu, Toader, Damian, Dumbravă – Leonte, Țuțu, M. Burlacu – Strătilă, Avram, Danciu.

CS U Craiova 2: Dică – Borța, Ion, Puțanu, Sârbu, Șerban, Bic, Constantin, Glavina, An. Burlacu, Markovici.