BRAŞOV. Liga 3. Corona, victorie în inferioritate numerică. Meciul Kids Tâmpa – Odorheiu Secuiesc, amânat

Corona Braşov a obţinut o nouă victorie în Seria a 5-a a Ligii 3. Echipa antrenată de Călin Moldovan s-a impus în confruntarea de la Buftea cu Astra 2, deşi a evoluat în inferioritate din minutul 43, când Stăncuţu a fost eliminat. Corona s-a impus cu 1-0, singurul gol fiind marcat de Linguraru, în minutul 67.

Corona e prima în clasament, cu 32 p, 9 peste CS Blejoi, care va juca mâine.

Din cauza terenului impracticabil de la Stadionul „ICIM” – foto 2, partida ACS Kids Tâmpa – ACS Odorheiu Secuiesc a fost mânată, o nouă încercare urmând să fie făcută mâine, de la ora 15.00.