BRAȘOV. Liga 2. LIVETEXT. „Stegarii” au scos-o pe CS Mioveni din lupta pentru promovare

Minutul 90+4 – Final. FC Brașov remizează, 0-0, cu CS Mioveni, rezultat care îi scoate pe oaspeți din lupta pentru promovare.

Minutul 89 – Schimbare la FC Brașov. Ciobanu îl înlocuiește pe Grigorie.

Minutul 75 – P. Iacob trage de la 30 de metri, mingea trece puțin peste.

Minutul 72 – Schimbare la FC Brașov. Goge îl înlocuiește pe I. Popa.

Minutul 70 – I. Popa vede cartonașul galben.

Minutul 67 – Schimbare la Mioveni. Iese Nilă, intră Năstăsie.

Minutul 61 – Singur cu poarta goală, Tirică trimite cu capul în bară.

Minutul 60 – Poverlovici este avertizat.

Minutul 55 – Schimbare la Mioveni. Iese Iamandi, intră Biceanu.

Minutul 53 – Schimbare la FC Brașov. Enceanu îl înlocuiește pe Stan.

Minutul 52 – P. Iacob vede cartonașul galben.

Minutul 51 – Încă o ocazie mare pentru Ayza. Acesta trimite cu capul di 6 metri exact în brațele lui Fl. Iacob.

Minutul 48 – Singur la 8 metri, Ayza trimite mult peste.

Minutul 47 – Ayza șutează din marginea careului, Fl. Iacob reține.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45+1 – Pauză.

Minutul 42 – Neagoe trimite peste bară din interiorul careului.

Minutul 30 – Nilă înscrie, dar golul este anulat pentru ofsaid.

Minutul 21 – Tirică centrează perfect, Nilă trimite peste din 6 metri.

Minutul 12 – Stan este avertizat.

Minutul 12 – Tirică centrează în fața porții, Nilă nu ajunge la minge.

Minutul 5 – Schimbare la Mioveni. Iese Tomozei, accidentat, intră Tirică.

Minutul 3 – I. Popa trimite cu capul peste din centrarea lui Stan.

Minutul 1 – A început meciul.

FC Brașov joacă, de la ora 18.00, pe Stadionul „Tineretului”, cu CS Mioveni, în etapa a 34-a a Ligii 2. Confruntarea nu are miză pentru „stegari”, însă este extrem de importantă pentru oaspeți, care sunt obligați să câștige pentru a continua lupta pentru promovarea în Liga 1.

Disputa este condusă la centru de Iulian Dima (București), ajutat de asistenții Valentin Ionel Dumitru (Gherghița) și Ferencz Tunyogi (Zalău). Rezervă este Marius Chițu (Târgoviște). Observatorii meciului sunt Ionuț Borcan (Ploiești) și Dumitru Crăciun (București).

Echipele de start:

FC Brașov: Fl. Iacob – Băjan, Șerban, Poverlovici, Stan – Răchișan, Vl. Munteanu, P. Iacob, I. Popa – Grigorie – Sburlea.

CS Mioveni: Popescu – Tomozei, I. Stoica, Gugu, Ed. Stoica, Rădescu, Boboc, Neagoe, Ayza, Iamandi, Nilă.