BRAȘOV. Liga 2. LIVETEXT. Două autogoluri o readuc pe FC Brașov pe loc promovabil

Minutul 90+3 – Final. FC Brașov o învinge cu 2-0 pe ASU Politehnica Timișoara, după autogolurile semnate de Țugui și Mera, și revine pe poziția a doua a ierarhiei Ligii 2.

Minutul 85 – Schimbare la ASU Politehnica. Iese Țugui, intră Teuț.

Minutul 84 – Schimbare la FC Brașov. Sburlea îl înlocuiește pe Chitoșcă.

Minutul 75 – GOOOOL FC Brașov. I. Popa trimite pe jos dintr-o lovitură liberă, Istrati lasă mingea să treacă, iar Mera trimite în propria poartă. 2-0.

Minutul 75 – Motreanu este avertizart.

Minutul 73 – Schimbare la FC Brașov. Istrati îl înlocuiește pe Grigorie.

Minutul 68 – Schimbare la ASU Politehnica. Iese Birău, intră Giuricici.

Minutul 65 – Schimbare la ASU Politehnica. Iese Ungureanu, intră Blănaru.

Minutul 62 – Vucea centrează în centrul careului, Ungureanu trece pe sub minge.

Minutul 60 – Enceanu trimite din nou alături, de această dată din marginea careului de 16 metri.

Minutul 56 – Moldoveanu îi pasează în careu lui Enceanu, care trage peste transversală.

Minutul 55 – Schimbare la FC Brașov. I. Popa îl înlocuiește pe Goge.

Minutul 51 – Bădăuță trage din unghi, Căucă respinge.

Minutul 46 – Enceanu trimite puțin pe lângă din colțul careului de 16 metri.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45+1 – Pauză.

Minutul 44 – Birău trimite peste din 6 metri.

Minutul 43 – Enceanu trimite în bară dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri.

Minutul 42 – Mera esre avertizat.

Minutul 31 – GOOOL FC Brașov. Goge centrează din lovitură liberă, Poverlovici trimite cu capul, mingea este deviată de Țugui și îl păcălește pe Gârlea. 1-0.

Minutul 30 – Vucea este avertizat.

Minutul 22 – Moldoveanu ratează din 6 metri, după o centrare bună a lui Goge.

Minutul 13 – Enceanu finalizează cu un șut pe lângă poartă o fază construită de Goge și Moldoveanu.

Minutul 11 – Chiroșcă centrează de pe partea dreaptă, Goge trimite cu capul peste poartă din colțul careului de 6 metri.

Minutul 6 – Enceanu încearcă să îl lanseze pe culoar pe Moldoveanu, dar pasa este blocată de un fundaș timișorean.

Ultima partidă a etapei a 26-a a Ligii 2, FC Brașov – ASU Politehnica Timișoara, începe la ora 19.00, pe Stadionul „Tineretului”.

Depășiți de Sepsi Sf. Gheorghe, „stegarii” sunt obligați să câștige pentru a urca din nou pe poziția a doua a ierarhiei.

Confruntarea este condusă de Florin Mihai Marcu (Oradea), ajutat de asistenții Adrian Vornicu (Iași) și Ovidiu Timar (Marghita). Rezervă este Robert Avram (Pitești). Observatorii meciului sunt Constantin Gheorghe (Suceava) și George Constantinescu (Slatina).

Echipele de start:

FC Brașov: Căucă – Băjan, Poverlovici, Ichim, Stan – Chitoșcă, Enceanu, Vl. Munteanu, Goge – Grigorie – Moldoveanu.

ASU Politehnica Timișoara: Gârlea – Bilia, Mera, Motrean, Vucea, Ghinescu, Birău, Bădăuță, Nicolescu, Ungureanu, Țugui.