BRAȘOV. „Indirectele” țin cu ACS „SR” Municipal. Craiova lui Mititelu a remizat cu Turnu Măgurele

ACS „SR” Municipal Brașov are noroc cu „indirectele”. Echipa antrenată de Florin Stângă a pierdut două meciuri importante pe teren propriu în acest debut de sezon în Liga 3 la fotbal, Seria a 3-a, 1-3 cu FC „U” Craiova și 0-1 cu Turnu Măgurele, dar în clasament lucrurile nu stau tocmai rău.

Astăzi, Craiova lui Mititelu a remizat, în deplasare, 1-1 cu Turris Oltul Turnu Măgurele, astfel că situația din ierarhie este extrem de echilibrată. Avram a deschis scorul pentru „juveți” în minutul 3, gazdele egalând în minutul 84, când Balgiu a transformat un penalty.

Dacă le omitem pe Astra 2, FC Voluntari 2, Flacăra Horezu, ACSO Filiaşi sau Unirea Bascov, care mai mult ca sigur nu vor emite pretenții, între grupările care se vor bate pentru promovare, Turnu Măgurele, ACS „SR”, Craiova și Alexandria, diferențele sunt minine.

Gruparea din Teleorman are 11 p, Brașovul este la cota 9 p, în timp ce Craiova lui Mititelu și Alexandria au câte 8 p.

Momentan, tot 11 p au Astra 2 Giurgiu, Unirea Bascov și Flacăra Horezu, în timp ce Filiași are 9 p.

Teoretic, până la finalul turului, ACS „SR” Municipal nu mai are meciuri infernale și ar trebui să profite de acest aspect. Etapa viitoare se joacă FC „U” Craiova – Alexandria, iar în etapa a opta e meciul Turnu Măgurele – Alexandria.