BRAŞOV. Echilibru în finala Erste Liga. „Lupii” au egalat în seria cu Miercurea Ciuc

După primele două partide ale finalei Erste Liga la hochei pe gheaţă, Corona Braşov şi Sport Club Miercurea Ciuc sunt la egalitate, 1-1.

În această seară, la Patinoarul „Olimpic”, „lupii” au reuşit să se impună cu 3-2, chiar dacă, din nou s-au întrecut în ratări incredibile.

Meciul a început perfect pentru ai noştri, cu golul lui Gliga din secunda 67, însă pe finalul primei reprize, în doar 18 secunde, Becze şi Combs au făcut 2-1 pentru harghiteni. „Lupii” au reacţionat bine însă şi au revenit în avantaj, după reuşitele semnate de Klempa şi Fowlie. În ultimele 28 de minute nu s-a mai marcat, iar seria este echilibrată înainte de primele meciuri din Harghita.

Următoarele două confruntări vor avea loc la Miercurea Ciuc, sâmbătă şi duminică.