BRAȘOV. Corona, VICTORIE în Erste Liga!!!

După o perioadă mai cenușie, hocheiștii de la Corona Brașov au repurtat un succes de moral, aseară, la Patinoarul „Olimpic”.

Într-un meci din Erste Liga, „lupii” au învins Viena Capitals II cu scorul de 4-2 (4-0, 0-2, 0-0), astfel că au urcat în clasament pe locul 6, cu 10 puncte acumulate din 8 dispute.

Golurile echipei noastre au fost marcate de Walls, Saluga, Sirokovs și Zs. Molnar.

La finalul întâîlnirii, Martin Lacroix, antrenorul Coronei, a relatat potrivit site-ului oficial al formației: „Am avut un meci presărat cu de toate. Pentru noi, prima repriză a fost aproape perfectă, am jucat foarte bine și am reușit să înscriem 4 goluri. În a doua repriză ne-am pierdut concentrarea și am încasat două goluri… Din pacate, însă, la modul cum a început acest meci, m-aș fi asteptat la un rezultat cu mult mai multe goluri marcate de noi”.

Diseară, „lupii” se vor confrunta cu MAC Budapesta, tot la Patinoarul „Olimpic”, în cadrul aceleiași competiții.

Lider în Erste Liga este DVTK Jegesmedvek, cu 23 de puncte obținute din 9 partide.