BRAȘOV. Corona, o nouă înfrângere clară

Minutul 60 – Final. Corona a suferit o nouă înfrângere umilitoare în fața propriilor suporteri. „Lupii” au cedat clar, 2-5, meciul cu HSC Miercurea Ciuc, care a contat atât pentru Liga Națională, cât și pentru Liga Mol la hochei pe gheață.

Minutul 58 – Gol HSC. Moldovan scapă singur cu Toke și marchează. 2-5.

Minutul 57 – Moldovan revine pe gheață.

Minutul 55 – Eliminare la HSC. Moldovan, 2 minute pentru agățare.

Minutul 54 – Gol HSC. Berlev marchează al patrulea gol al său în acest meci, după o gafă în defensiva brașoveană. 2-4.

Minutul 53 – Eliminare la Corona. Zsok, 2 minute pentru atac incorect.

Minutul 49 – Gol HSC. Oaspeții marchează din nou în superioritate. A marcat același Berlev. 2-3.

Minutul 49 – Eliminare la Corona. Pysarnko, 2 minute pentru piedică.

Minutul 46 – Mihaly trage peste poarta goală după o acțiune a lui Zsok.

Minutul 44 – Zoltan Molnar revine pe ghață.

Minutul 42 – Eliminare la HSC. Zoltan Molnar, 2 minute pentru izbire de mantinelă.

Minutul 41 – Gol HSC. Oaspeții egalează după doar 17 secunde de la startul reprizei. A marcat în superioritate Berlev. 2-2.

Minutul 41 – A început repriza a treia.

Minutul 40 – Pauză. După două reprize, Corona Brașov – HSC Miercurea Ciuc 2-1.

Minutul 40 – Pe gheață se împart câțiva pumni. Nu se dictează nici o eliminare.

Minutul 39 – Eliminare la Corona. Sprencz, 2 minute pentru obstrucție.

Minutul 38 – HSC este în formulă completă.

Minutul 37 – GOOOOOL Corona. Ai noștri fructifică în sfârșit o superioritate dublă. A marcat M. Biro, după ce Ruczuj a respins în față pucul șutat de Virag. 2-1.

Minutul 36 – Eliminare la HSC. T. Biro, 2+10 minute pentru atac din spate.

Minutul 36 – T. Biro revine pe gheață.

Minutul 36 – Zsok ratează incredibil, din fața porții.

Minutul 35 – Eliminare la HSC. Bednar, 2 minute pentru piedică. 51 de secunde de dublă superioritate pentru „lupi”.

Minutul 34 – Eliminare la HSC. T. Biro, 2 minute pentru ținere.

Minutul 33 – Pysarenko revine pe gheață. Încă o inferioritate în care Corona s-a descurcat bine.

Minutul 31 – Eliminare la Corona. Pysarenko, 2 minute pentru obstrucție.

Minutul 28 – Ruczuj este salvat de bară la șutul trimis de G. Biro.

Minutul 27 – Mihaly ratează o ocazie mare. Atacantul Coronei a fost față în față cu Ruczuj, dar nu a putut marca.

Minutul 25 – Petres revine pe gheață.

Minutul 23 – Eliminare la Corona. Toke, 2 minute pentru întârzierea jocului. Pedeapsa este executată de Petres.

Minutul 22 – Trancă revine pe gheață.

Minutul 21 – Toke are încă o intervenție bună, la șutul lui Berlev.

Minutul 21 – A început repriza a doua. Tribunele Patinoarului „Olimpic” s-au mai populat.

Minutul 20 – Pauză. După prima repriză, Corona Brașov – HSC Miercurea Ciuc 1-1.

Minutul 19 – Eliminare la Corona. Trancă, 2 minute pentru agățare.

Minutul 19 – Toke are o intervenție excelentă față în față cu Tambijevs.

Minutul 12 – GOOOOL Corona. Brașovenii fructifică și ei prima superioritate. Ruczuj respinge pucul șutat de Mihaly, dar Zsok trimite în plasă. 1-1.

Minutul 11 – Eliminare la HSC. Sallo, 2 minute pentru piedică.

Minutul 9 – Corona este în efectiv complet. Zsok a revenit pe gheață.

Minutul 7 – Gol HSC. În dublă superioritate, oaspeții deschid scorul. A marcat Berlev. 0-1.

Minutul 7 – Eliminare la Corona. Zsok, 2 minute pentru întârzierea jocului. Greșeală mare a atacantului Coronei.

Minutul 6 – Eliminare la Corona. Virag, 2 minute pentru lovire cu crosa.

Minutul 6 – Molnar trage dintre cercuri, portarul oaspeților, Ruczuj reușește să apere.

Minutul 5 – Din nou puțină lume în tribune. Sunt doar vreo 400 de spectatori, dintre care aproximativ 70 de fani veniți de la Miercurea Ciuc.

Minutul 4 – Ciucanii au prima ocazie importantă. Toke respinge excelent față în față cu Antal.

Corona Brașov se duelează, de la ora 18.30, la Patinoarul „Olimpic”, cu HSC Miercurea Ciuc. Confruntarea va conta atât pentru Liga Mol la hochei pe gheață, cât și pentru Liga Națională. Dacă în ceea ce privește Liga Mol, ambele formații au șanse mici să intre în play-off, confruntarea este una extrem de importantă pentru competiția internă, unde cele două grupări lupta pentru calificarea în semifinale.