BRAȘOV. Corona, încă o umilință, 2-6 cu Sport Club Miercurea Ciuc

Minutul 60 – Final.

Minutul 60 – Gol Corona. Mihaly marchează pentru 2-6.

Minutul 55 – Corona este în efectiv complet.

Minutul 54 – Ede Mihaly revine pe gheață.

Minutul 53 – Eliminare la Corona. Zsolt Molnar, 2 minute pentru izbire de mantinelă.

Minutul 52 – Eliminare la Sport Club. Ede Mihaly, 2 minute pentru agățare.

Minutul 50 – Gol Sport Club. Oaspeții scapă pe contraatac, iar Tambijevs punctează simplu. Pasa decisivă a fost a lui Dyadyushko. 1-6.

Minutul 47 – Gol Sport Club. Primul gol al oaspeților după o fază de hochei. Ai noștri nu au știut unde e pucul, iar Tambijevs a înscris în poarta goală din pasa lui Berlev. 1-5.

Minutul 47 – Gol Sport Club. Moldovan marchează din pasa decisivă a unul fundaș brașovean. 1-4.

Minutul 42 – Gol Corona. Ai noștri fructifică repede această superioritate. A marcat Virag, din pasa lui Pisarenko. 1-3.

Minutul 42 – Eliminare la Sport Club. Ede Mihaly, 2 minute pentru atac incorect.

Minutul 41 – A început repriza a treia.

Minutul 40 – Pauză. După două reprize, Corona Brașov – Sport Club Miercurea Ciuc 0-3.

Minutul 38 – Gol Sport Club. Peter Robert scapă singur cu Toke și înscrie. 0-3.

Minutul 38 – Sprencz revine pe gheață.

Minutul 37 – Repriză de box, protagoniști Otto Biro și Tambijevs. Ambii ajung pe banca pedepsiților, 2+2 minute pentru durități.

Minutul 36 – Eliminare la Corona. Sprencz, 2 minute pentru joc cu crosa ridicată.

Minutul 35 – Papp revine pe gheață.

Minutul 33 – Eliminare la Sport Club. Papp, 2 minute pentru piedică.

Minutul 32 – Luptă surdă între două echipe limitate pe gheața Patinoarului „Olimpic”.

Minutul 25 – „Lupii” au avut două șanse bune de gol, dar de fiecare dată Mihaly a greșit pasa decisivă.

Minutul 21 – Pisarenko revine pe gheață. Corona este în efectiv complet.

Minutul 21 – A început repriza a doua.

Minutul 20 – Pauză. După prima repriză, Corona Brașov – Sport Club Miercurea Ciuc 0-2.

Minutul 19 – Zsolt Peter revine pe gheață.

Minutul 19 – Eliminare la Corona. Pisarenko, 2 minute pentru agățare.

Minutul 18 – Nagy trage puternic din afara zonei de atac, Ruczuj respinge și pucul cade pe bară.

Minutul 17 – Eliminare la Corona. Zsolt Peter, 2 minute pentru joc cu crosa ridicată.

Minutul 16 – Oaspeții sunt în efectiv complet. Ai noștri au ratat o șansă importanră de a reduce din handicap.

Minutul 15 – Farkas revine pe gheață.

Minutul 15 – Mihaly trage în bară.

Minutul 14 – Eliminare la Sport Club. Moldovan, 2+10 minute pentru atac din spate. 25 de secunde de dublă superioritate pentru Corona.

Minutul 13 – Eliminare la Sport Club. Farkas, 2 minute pentru agățare.

Minutul 11 – Pisarenko revine pe gheață.

Minutul 9 – Eliminare la Corona. Pisarenko, 2 minute pentru conduită nesportivă.

Minutul 8 – Nagy revine pe gheață.

Minutul 6 – Eliminare la Corona. Nagy, 2 minute pentru joc cu crosa ridicată.

Minutul 5 – Gol Sport Club. Janos greșește ca un începător în apropierea porții brașovene, Antal recuperează, iar Peter îl învinge pe Toke. 0-2.

Minutul 4 – Gol Sport Club. Tambijevs înscrie cu un șut în vinclu din apropierea liniei albastre. 0-1.

Minutul 3 – Portarii au avut treabă în debutul meciului, dar atât Toke, cât și Ruczuj și-au salvat echipele.

Corona Brașov și Sport Club Miercurea Ciuc se duelează astăzi, de la ora 18.30, la Patinoarul „Olimpic”, disputa contând atât pentru Liga Națională la hochei pe gheață, cât și pentru Liga Mol.

În clasamentul Ligii Naționale, ciucanii ocupă poziția a doua, cu 56 p, la patru lungimi de lidera Dunărea Galați, în timp ce brașovenii sunt pe locul 3, cu 42 p, doar două mai multe decât Steaua București.

În Liga Mol, Corona e ultima, cu 19 p, harghitenii ocupând locul 7, cu 45 p.