BRAȘOV. Corona, a patra înfrângere consecutivă în Erste Liga

Corona Brașov a renunțat la luptă în partea a doua a sezonului regulat din Erste Liga.

Aseară, la Patinoarul „Olimpic”, lupii au pierdut, 1-3, cu Ujpest și au ajuns la patru înfrângeri consecutive. Lidhammar a deschis scorul în minutul 13, însă în repriza a doua Hebar, Sikorcin și Sagi au marcat pentru oaspeți și au stabilit scorul final.

Cu 5 puncte, Corona este pe locul 5 în grupa din faza a doua a campionatului, la un punct în spatele grupării DEAC, care are două partide în minus.

„Lupii” mai au de jucat două meciuri, ambele la Patinoarul „Olimpic”, cu Sport Club Miercurea Ciuc (17 februarie) și Ferencvaros (21 februarie).