BRAȘOV. Corona a făcut spectacol în meciul cu HSC Miercurea Ciuc

Minutul 60 – Final. 5-2, victorie entuziasmantă a „lupilor” în fața rivalei din Ciuc. Mai trebuie doar ca factorii de decizie să permită aducerea unor stranieri pentru ca echipa de sub Tâmpa să fie cu adevărat o forță în acest sezon.

Minutul 58 – M. Biro revine pe gheață.

Minutul 56 – Eliminare la Corona. M. Biro, 2 minute pentru piedică.

Minutul 56 – Expiră și eliminarea lui Fodor.

Minutul 55 – Moldovan revine pe gheață.

Minutul 54 – Gol HSC. T. Biro reduce din handicap.

Minutul 54 – Eliminare la Corona. Fodor, 2 minute pentru agățare.

Minutul 53 – Corona evoluează în efectiv complet.

Minutul 53 – Eliminare la HSC. Moldovan, 2 minute pentru agățare.

Minutul 53 – Antal revine pe gheață.

Minutul 51 – Eliminare la HSC. 2 minute pentru prea mulți jucători pe gheață. Pedeapsa este executată de Antal.

Minutul 51 – Mihaly revine pe gheață.

Minutul 50 – Oaspeții sunt în efectiv complet.

Minutul 49 – Eliminare la Coorna. Mihaly, 2 minute pentru piedică.

Minutul 48 – O nouă bătaie pe gheață. Protagoniști. Janos Imre și Bednar. Pedepse, 2+2 minute Bednar pentru barare cu crosa și durități, 5 minute și pedeapsă de meci Janos pentru durități.

Minutul 47 – G. Biro revine pe gheață.

Minutul 45 – Eliminare la Corona. G. Biro, 2 minute pentru obstrucție.

Minutul 44 – GOOOOL Corona. Din nou, ai noștri reușesc o fază din care ciucanii nu au înțeles nimic. M. Biro pasează decisiv pentru golul lui Zsok. 5-1.

Minutul 41 – A început repriza a treia.

Minutul 40 – Pauză. După două reprize, Corona Brașov – HSC Miercurea Ciuc 4-1.

Minutul 40 – Corona face spectacol. Virag are o acțiune personală de toată frumusețea, dar trimite alături după ce a trecut pucul și de portarul Onodi.

Minutul 37 – Hochei frumos la Patinoarul „Olimpic”. Întrebarea care se pune este cum ar arăta această echipă a Brașovului cu 4-5 stranieri de valoare.

Minutul 29 – Ede Mihaly scapă singur cu Toke, dar trage alături.

Minutul 29 – Sprencz trimite o torpilă de la linia albastră, Onodi este salvat de transversală.

Minutul 25 – HSC evoluează în efectiv complet.

Minutul 23 – GOOOOL Corona. Ai noștri au avut nevoie de doar 12 secunde de 5 contra 3 pentru a marca. A înscris Mihaly din pasa lui Virag. 4-1.

Minutul 23 – Eliminare la HSC. 2 minute pentru prea mulți jucători pe gheață. Pedeapsa este executată de T. Biro. 47 de secunde de 5 contra 3 pentru Corona.

Minutul 22 – Se încing spiritele și apar primii pumni pe gheață.

Minutul 22 – Eliminare la HSC. K. Heffernan, 2 minute pentru lovire cu crosa.

Minutul 21 – A început repriza a doua. Schimbare de portar la HCS. Onodi îl înlocuiește pe Ruczuj.

Minutul 20 – Pauză. După prima repriză, Corona Brașov – HSC Miercurea Ciuc 3-1.

Minutul 20 – GOOOOL Corona. O nouă fază superbă a brașovenilor. Zsok construiește perfect faza, îi pasează în fața porții goale lui Trancă, iar acesta îndeplinește formalitatea. 3-1.

Minutul 20 – Gecse scapă singur cu Toke, dar portarul Coronei se opune egalării.

Minutul 15 – Gecse revine pe gheață.

Minutul 13 – Eliminare la HSC. Gecse, 2 minute pentru piedică.

Minutul 11 – Gol HSC. După o gafă în defensiva brașoveană, T. Biro îi pasează perfect lui Antal care înscrie simplu. 1-2.

Minutul 9 – Mihaly trage dintre cercuri, Ruczuj reține.

Minutul 7 – GOOOOL Corona. Trancă reușește o acțiune superbă. Atacantul Cornei trece ușor de un fundaș, apoi culcă portarul și înscrie. 2-0.

Minutul 6 – Portarul Coronei, Toke, respinge cu umărul pucul șutat de Antal.

Minutul 5 – GOOOOL Corona. Mihaly înscrie, după o acțiune construită de Zsolt Molnar. 1-0.

Minutul 2 – „Lupii” răspund imediat, dar Petres nu găsește poarta dintre cercuri.

Minutul 2 – Ciucanii au prima ocazie. K. Heffernan trage peste din poziție centrală.

Corona Brașov se duelează, de la ora 18.30, la Patinoarul „Olimpic”, cu HSC Miercurea Ciuc, în Liga Mol la hochei pe gheață. Confruntarea de astăzi va conta și pentru Liga Națională.