BRAȘOV. Corona a debutat cu o înfrângere clară în Liga Mol

Minutul 60 – Final. Corona pierde clar, 1-6 cu MAC Budapesta, primul ei meci din Liga Mol la hochei.

Minutul 57 – Corona este în efectiv complet.

Minutul 55 – Virag revine pe gheață.

Minutul 55 – Eliminare la Corona. O. Biro, 2 minute pentru barare cu crosa.

Minutul 53 – Eliminare la Corona. Virag, 2 minute pentru piedică.

Minutul 50 – Gol MAC. Mestyan înscrie cu un șut din apropierea liniei albastre. 1-6.

Minutul 44 – O. Biro revine pe gheață.

Minutul 42 – Eliminare la Corona. O. Biro, 2 minute pentru piedică.

Minutul 41 – Gol MAC. Saarenpaa înscrie după o acțiune personală. 1-5.

Minutul 41 – A început repriza a treia.

Minutul 40 – Pauză. După două reprize, Corona Brașov – MAC Budapesta 1-4.

Minutul 39 – Herner revine pe gheață.

Minutul 37 – Eliminare la MAC. Herner, 2 minute pentru barare cu crosa.

Minutul 35 – Factorii de decizie ar trebui să înțeleagă că în aceste condiții, Corona nu poate realiza nimic în acest sezon. În schimb, cu 4-5 stranieri de valoare lângă jucătorii autohtoni, formația de la poalele Tâmpei ar putea fi o forță în Liga Mol.

Minutul 34 – Gol MAC. Fulop apără incredibil în fața lui Quinn, dar nu mai are ce face la șutul lui Saarenpaa. 1-4.

Minutul 30 – Gol MAC. După o fază confuză, Quinn trimite în plasă din fața porții. 1-3.

Minutul 29 – Peter Zsolt scapă singur cu portarul oaspeților, dar nu poate înscrie.

Minutul 28 – Eliminare la Corona. Molnar, 2 minute pentru agățare.

Minutul 28 – Până acum, diferența este făcută de stranierii oaspeților.

Minutul 24 – Gol MAC. După o ocazie mare ratată de Dumitru, oaspeții trec în avantaj. A marcat Hayes. 1-2.

Minutul 22 – Fodor trimite în bară după o gafă a apărării oaspeților.

Minutul 22 – Repriza începe cu parada lui Fulop în fața lui Saarenpaa.

Minutul 21 – A început repriza a doua.

Minutul 20 – Pauză. După prima repriză, Corona Brașov – MAC Budapesta 1-1.

Minutul 19 – Hayes trage în bară din poziție centrală.

Minutul 18 – Herner revine pe gheață.

Minutul 16 – Eliminare la MAC. Herner, 2 minute pentru obstrucție.

Minutul 15 – Balazs revine pe gheață. Ai noștri scapă fără gol în această inferioritate.

Minutul 13 – Eliminare la Corona. Balazs, 2 minute pentru ținerea crosei adversarului.

Minutul 13 – După o greșeală imensă a portarului Arany, Mihaly trimite din unghi pe lângă poarta goală.

Minutul 11 – Gol MAC. Oaspeții fructifică la rândul lor superioritatea numerică și egalează rapid. A marcat Quinn. 1-1.

Minutul 11 – Eliminare la Corona. O. Biro, 2 minute pentru agățare.

Minutul 10 – GOOOOOL Corona. Ai noștri fructifică superioritatea, după o fază lucrată excelent. A marcat Molnar, pasa decisivă fiind a lui G. Biro. 1-0.

Minutul 9 – Zsok trimite pe lângă din fața porții. Ocazie mare pentru Corona.

Minutul 8 – Eliminare la MAC. McDonald, 2 minute pentru agățare.

Minutul 8 – Virag ratează prima șansă de gol a Coronei.

Minutul 5 – Quin trage alături din poziție excelentă.

Minutul 5 – Oaspeții domină clar începutul meciului.

Minutul 1 – Fulop are o primă intervenție la șutul trimis de McDonald.

Minutul 1 – A început meciul.

Corona Brașov debutează în această seară în Liga Mol la hochei pe gheață. De la ora 18.30, „lupii” se duelează cu MAC Budapesta, echipă aflată la primul sezon în această competiție.

Până acum, ungurii au jucat patru partide în Liga Mol, 5-2 cu Ujpest, 3-4 (după prelungiri) cu Debrecen, 3-2 și 7-4 cu HSC Miercurea Ciuc.