BRAȘOV. BARAJ PROMOVARE LIGA 3. LIVETEXT. ACS „SR” Municipal Brașov – Nemere Ghelința 1-0

Minutul 90+4 – Final. ACS „SR” Municipal Brașov câștigă la limită, 1-0, prima manșă a barajului pentru promovarea în Liga 3 cu Nemere Ghelința. Returul va avea loc săptămâna viitoare în Covasna.

Minutul 84 – Schimbare la ACS „SR” Municipal Brașov. Iese Cocan, intră Căpățână.

Minutul 79 – Schimbare la ACS „SR” Municipal Brașov. Taraș îl înlocuiește pe Vârlan.

Minutul 70 – Schimbare la ACS „SR” Municipal Brașov. Iese H. Popa, intră Fl. Stângă.

Minutul 63 – Ursu șutează de le 25 de metri, Mutu reține.

Minutul 56 – Strătilă vede direct cartonașul roșu, după ce și-a lovit un adversar.

Minutul 54 – GOOL ACS „SR” Municipal. Țuțu îl lansează pe culoar pe Răduțoiu, care îl învine pe Gâtej cu un șut din careu. 1-0.

Minutul 51 – A. Damian ratează incredibil, mingea trimisă de el din 6 metri fiind respinsă de pe linia porții de un fundaș.

Minutul 49 – Răduțoiu centrează, Poverlovici trimite cu capul, Gâtej reține pe linia porții.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45+1 – Pauză.

Minutul 41 – H. Popa centrează bine de pe stânga, Cocan nu reușește să trimită în plasă din 6 metr.

Minutul 35 – Brașovenii au posesia, însă meciul este diferit față de cele cu care s-au obișnuit în Liga 4. Oaspeții reușesc până acum să se apere bine.

Minutul 27 – Găsit în careu de A. Damian, H. Popa trage prost din poziție excelentă.

Minutul 26 – Stana are o intervenție excelentă și îl blochează pe A. Damian la 8 metri.

Minutul 22 – Damian trimite slab, din interiorul careului, Gâtej reține.

Minutul 20 – Partida a fost reluată.

Minutul 16 – Meciul este întrerupt la solicitarea observatorului, care a cerut ca un banner pus pe gard de galeria brașoveană să fie dat jos.

Minutul 14 – Iacob șutează de la 25 de metri departe de poarta lui Mutu.

Minutul 8 – Mingea centrată de Răduțoiu de pe dreapta este blocată cu mâna de un fundaș al oaspeților. Deși inițial a arătat penalty, după ce a dialogat cu asistentul, arbitrul a dictat doar corner.

Minutul 1 – A. Damian trage de la 17 metri, mingea trece pe lângă poartă.

ACS „SR” Municipal Brașov și Nemere Ghelința se duelează, de la ora 18.00, pe Stadionul „Tineretului”, în prima manșă a barajului de promovare în Liga 3.

Cele două formații au câștigat campionatele județene din Brașov, respectiv Covasna.