BRAȘOV. Au pierdut pe mâna lor. AFC Hărman a ratat incredibil promovarea în Liga 2

AFC Hărman a ratat o șansă uriașă de a promova în Liga 2. În ultima etapă a Seriei 1 din Liga 3, gruparea de lângă Brașov a remizat pe teren propriu, 1-1 cu CSM Pașcani. Ioniță a deschis scorul în minutul 60, dar oaspeții au reușit să egaleze în prelungiri.

Echipa antrenată de Florin Stângă avea nevoie de victorie pentru a promova, în condițiile în care Știința Miroslava s-a impus pe terenul formației care pornea cu prima șansă în cursa pentru Liga 1, AFK Miercurea Ciuc, 1-0 (Taciuc).

În aceste condiții, în Liga 2 va juca Știința Miroslava, gruparea care avea șansa a treia înaintea meciurilor din ultima etapă.