BRAȘOV. ACS SR, start ratat în retur. Înfrângere clară cu liderul Progresul Spartac

ACS SR Municipal Brașov a început cu o înfrângere clară returul Ligii 3, Seria a 3-a.

„Galben-negrii” au pierdut la scor, 0-4, pe terenul liderului clasamentului Progresul Spartac. Stanciu a deschis scorul din penalty în minutul 21 și tot el a majorat avantajul gazdelor în minutul 49. Tudorache a făcut 3-0 în minutul 62, iar Cazanciuc a stabilit scorul final în minutul 90.

Cu 19 puncte, ACS SR Municipal Brașov este pe poziția a 11-a a clasamentului, la doar trei puncte de Astra 2 Giurgiu, care ocupă primul loc retrogradabil.

Cealaltă echipă din județ, Olimpic Cetate Râșnov a pierdut acasă, 1-2, cu Flacăra Moreni.

Cu 21 p, râșnovenii sunt pe 9 în clasament.