BRAȘOV. ACS SR Municipal a pierdut la Craiova. AFC Hărman a revenit de la 0-4 în meciul cu ACS Fotbal Comuna Recea

ACS SR Municipal Brașov a pierdut confruntarea din deplasare cu CS „U” Craiova 2, din runda a 25-a a Ligii 3 la fotbal, Seria a 3-a.

Oltenii s-au impus cu 2-0, ambele goluri fiind marcate în partea secundă. Zete a deschis scorul în minutul 54, iar Nițu a stabilit scorul final, din penalty, în minutul 72.

Cu 40 de puncte, brașovenii au rămas pe locul 5 al clasamentului.

În runda viitoare, pe 4 mai, ACS SR Municipal Brașov va juca, pe „Tineretului”, cu Sporting Roșiori.

În Seria a 5-a, AFC Hărman a avut parte de un meci nebun, în deplasare, cu ACSF Comuna Recea. Disputa s-a încheiat 4-4, după ce la pauză gazdele au condus cu 4-0. Pentru gruparea antrenată de Călin Moldovan au marcat Constantinescu 3 și Popa.

Olimpic Cetate Râșnov a câștigat disputa din deplasare cu CS Iernut, 3-1. Damina, Moraru și Mariean au marcat pentru râșnoveni.