BRAȘOV. ACS SR a ieșit din zona roșie. Victorie la Balotești

După o serie de șase partide fără victorie, ACS SR Municipal Brașov a reușit astăzi un succes important.

Formația antrenată de Florin Stângă s-a impus în deplasare, la Balotești, 3-2, în runda a noua a Ligii 3, Seria a 3-a.

Brașoven au condus cu 3-0 la pauză, după reușitele semnate de H. Popa 2 și Rența. În partea a doua, în minutele 49 și 50, Greblea a marcat de două ori pentru gazde, care au revenit în meci. Ai noștri au rezistat însă până la final și și-au trecut în cont 3 puncte de care aveau mare nevoie.

Cu 9 p, ACS SR Municipal Brașov este pe locul 12 în clasament, primul deasupra zonei retrogradări, la egalitate cu Tricolorul Cetate.