BRAȘOV. A treia victorie pentru „lupi”

Corona Brașov merge perfect în grupa 5-9 a Erste Liga. Echipa noastră a reușit a treia victorie din tot atâtea meciuri disputate până acum, 3-2, după executarea loviturilor de departajare, la Budapesta, cu Ferencvaros.

Hietamaki a deschis scorul în minutul 40, Knyazev egalând în debutul reprizei a treia. Ungurii au trecut din nou la conducere după reușita din minutul 56, însă Walls a trimis meciul în prelungiri cu 42 de secunde rămase din timpul regulamentar. În extra-time nu s-a marcat, iar la loviturile de departajare golul care a decis învingătoarea a fost înscris de Walls.

Cu 9 puncte, Corona este a doua în clasament, după Sport Club Miercurea Ciuc, 10 p. În acest moment, pe ultimul loc, singurul care nu duce în play-off, este Viena Capitals II, cu 3 puncte, la egalitate cu Fehervar Titanok.

Mâine seară, Corona va juca în Austria, cu Viena Capitals II.