Antrenori români PE VAL în Liga Campionilor… Asiei!!!

Aseară, în grupa A din noua ediție a Ligii Campionilor Asiei s-au disputat două meciuri în care antrenori români au simțit gustul dulce al victoriei.

În Arabia Saudită, Al-Taawon, formația pregătită de Costel Gâlcă, a dispus de Lokomotiv Tașkent din Uzbekistan cu scorul de 1-0. Golul a fost marcat de Talal Alabsi din pasa dată de Lucian Sânmărtean, care a fost pe teren 87 de minute.

La Dubai, în EAU, Al-Ahli, trupa antrenată de Cosmin Olăroiu, a dispus de iranienii de la Esteghlal, cu emoții, cu scorul de 2-1. Pentru gazde, Makhete Diop a realizat „dubla”, ultimul gol fiind înscris în minutul 90. Rivalii au punctat prin Ebrahimi.

După prima etapă din competiția menționată, Al-Taawon și Al-Ahli conduc grupa, ambele echipe având câte 3 puncte.