Anglia învinge Croaţia şi merge în final four-ul Ligii Naţiunilor

Anglia a învins, pe teren propriu, cu 2-1 (0-0), Croaţia, în ultimul meci al Grupei a IV-a a Diviziei A a Ligii Naţiunilor. Croaţii au deschis scorul, în minutul 57, prin Kramarici, dar gazdele au întors soarta partidei prin Lingard ’78 şi Harry Kane ’85 – (foto). În urma acestui rezultat, Anglia a câştigat grupa, cu şapte puncte, şi va juca în semifinalele Ligii Naţiunilor. Spania a ocupat locul al doilea, cu şase puncte, iar vicecampioana mondială Croaţia s-a clasat pe ultimul loc, cu patru puncte, retrogradând în Divizia B. Naţionala engleză şi-a luat, astfel, revanşa, după ce la Cupa Mondială din Rusia a fost eliminată în semifinale, cu scorul de 2-1, după prelungiri, de Croaţia.