Anghel Iordănescu: „Nu trebuie să fim pe primul loc în grupă, trebuie să ne calificăm la Euro”

La finalul partidei cu Ungaria, încheiată 0-0, selecționerul Anghel Iordănescu a declarat la TVR: „Rezultatul pare unul normal. Am avut o primă repriză bună, în care am avut iniţiativa, am controlat jocul, am avut o posesie prelungită, dar am suferit la finalizare. N-aş spune că Ungaria e o echipă de bătut, pentru că nu e uşor să joci împotriva unei formații care are un gabarit impresionant şi care are suporteri fanatici. Nu cred că ne-a lipsit curajul, am făcut un joc bun, în special prima repriză. Am stat bine tactic în teren, din păcate n-am reuşit să avem ocazii. Poate trebuia să atacăm mai mult. Nu cred că trebuie să fim primii în grupă, noi trebuie să ne îndeplinim obiectivul şi să ne calificăm la Euro. Se poate să pierdem calificarea, pentru că avem un meci greu împotriva Greciei. Jucătorii noştri nu rezistă fizic atunci când joacă la intervale aşa de scurte”.