A început Cupa Mondială din Qatar. Meci de deschidere modest

A început Cupa Mondială din Qatar. Cupa Mondială din Qatar a debutat cu un show impresionant, printre invitaţi fiind şi celebrul actor Morgan Freeman.

Apoi, primul meci de la turneul final, Qatar – Ecuador, a fost unul modest. Cu o Naţională gazdă lamentabilă, ecuadorienii nu au avut nici o problemă şi s-au impus cu 2-0. Cele două goluri au fost marcate în prima repriză de Ener Valencia. După pauză nu s-a mai jucat nimic, plictiseala fiind cuvântul de ordine.

A început Cupa Mondială din Qatar. Astfel, Mondialul a debutat prost, însă de mâine, când în scenă vor intra Anglia şi Olanda, ar putea începe şi spectacolul.