Expres

Lidl recheamă de la clienți hrană pentru pisici! Aceștia sunt sfătuiți să nu o folosească

Autoritatea Națională Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor (ANSVSA) a anunțat rechemarea voluntară a unui sortiment de hrană umedă pentru pisici, produs de compania Partner in Pet Food NL BV și comercializat în magazinele Lidl din România. Măsura a fost luată preventiv, pentru protejarea sănătății animalelor.

Ce produs este vizat

Este vorba despre produsul Coshida Selection – Hrană umedă pentru pisici, bucăți în aspic, cu ficat și vită, 405 grame, cu următoarele termene de valabilitate:

  • 02.04.2028
  • 03.04.2028

Au fost identificate fibre de plastic

Potrivit producătorului, în urma verificărilor de calitate au fost descoperite fibre de plastic albastru în produs. Consumatorii sunt sfătuiți să nu administreze hrana animalelor și să returneze produsele achiziționate.

Banii vor fi returnați integral

Produsul poate fi returnat în orice magazin Lidl din țară, iar contravaloarea acestuia va fi rambursată integral, inclusiv în lipsa bonului fiscal.


Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.

Google Ads Whatsapp Channel

Articole asemănătoare

Back to top button
Adaugă-ne ca sursă preferată pe Google