Expres

Din cauza ploilor, Romanii prefera sa isi petreaca vacantele in strainatate

  • logomytex.png
 

Litoralul romanesc a pierdut in aceasta vara 30% din clienti. Vremea ploioasa si ofertele atractive pentru strainatate au facut ca turistii romani sa aleaga alte destinatii pentru petrecerea concediilor. Si strainii au ocolit statiunile din Romania. Spre deosebire de anul trecut, numarul turistilor straini s-a injumatatit.
Anul acesta, castigurile agentiilor de turism nu sunt pe masura asteptarilor. Ploile au dat peste cap toate socotelile celor care aveau de gand sa – si petreaca vacanta la mare. Pentru cei carora bugetul le permite s-a gasit si alternativa: vacanta in strainatate.


Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.

Google Ads Whatsapp Channel

Articole asemănătoare

0 0 voturi
Evaluarea articolului
Abonaţi-vă
Anunțați despre
0 Comentarii
Cel mai vechi
Cel mai nou Cele mai votate
Păreri in linie
Vezi toate comentariile
Back to top button