Un cunoscut brand românesc, cu locații și în Brașov, se extinde în Bulgaria

Un cunoscut brand românesc, cu locații și în Brașov, se extinde în Bulgaria.
Brandul românesc 5 to go a anunțat extinderea pe piața din Bulgaria, setându-și ca obiectiv să ajungă la peste 150 de locații deschise în următorii 3-4 ani. În România, compania amintită a deschis 650 de locații, multe și în Brașov, în ultimii 10 ani.
Conform moneybuzz.ro, după primele teste de piață în Bulgaria, prin deschiderea a două locații la Ruse, 5 to go are în plan să inaugureze noi cafenele, începând din Sofia.
Un cunoscut brand românesc, cu locații și în Brașov, se extinde în Bulgaria
În paralel, businessul de retail a fost demarat de 5 to go în luna mai 2025, prin colaborarea cu lanțul de magazine Minimart.
Contractul cu francizații va fi valabil pe o perioadă de 7 ani, cu 4% royalty, 1,5% marketing fee și o taxă inițială de 4.500 de euro. Costul estimat pentru o locație „la cheie” variază între 18.000 și 25.000 de euro, incluzând echipamentele, autorizațiile, marfa inițială și amenajările, în funcție de suprafața spațiului.
Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.

