Delicte

Brașovean adus din Germania pentru săvârșirea de infracțiuni la regimul rutier

Brașovean adus din Germania pentru săvârșirea de infracțiuni la regimul rutier…

Poliția Română a adus în țară, ieri, 3 persoane pe numele cărora au fost emise mandate de executare a unor pedepse privative de libertate.

Astfel, a fost adus în țară un bărbat, de 31 de ani, din Dolj, urmărit internațional pentru săvârșirea de infracțiuni rutiere. Acesta a fost adus din Marea Britanie, având emis de către Judecătoria Segarcea, pe numele său, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 3 ani și 5 luni.

De asemenea, Poliția Română a adus în țară un bărbat, de 50 de ani, din Mehedinți, urmărit internațional pentru săvârșirea infracțiunii de ultraj. Acesta a fost adus din Marea Britanie, având emis de către Judecătoria Drobeta-Turnu Severin, pe numele său, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 1 an și 870 de zile.

Totodată, polițiștii au escortat un bărbat, de 26 de ani, din Brașov, urmărit internațional pentru săvârșirea de infracțiuni la regimul rutier. Acesta a fost adus din Germania, având emis de către Judecătoria Agnita, pe numele său, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea.

Persoanele în cauză au fost introduse în unități de detenție, în vederea executării mandatelor.


Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.

Google Ads Whatsapp Channel

Articole asemănătoare

Back to top button