Sport

Egal „extraterestru”

  • logomytex.png
 

Campioana Spania, FC Barcelona, a pierdut sâmbătă seara primele puncte pe teren propriu din actualul sezon al Primerei Division, în disputa cu Villarreal, încheiată la egalitate, 1-1 (Pedro / Fuster). „Revenirea după o perioadă de pauză este complicată, mai ales când întâlnești o echipă puternică. A fost un meci dificil, dar rezultatul ne face mai puternici”, a comentat Pep Guardiola, antrenorul catalanilor. Gruparea „blaugrana” nu a pierdut numai puncte, ci și pe atacantul Zlatan Ibrahimovic, care va fi suspendat pentru următoarea întâlnire, cu Tenerife, întrucât a primit al cincilea cartonaș galben al sezonului.
Apoi, sârbul Zigic a adus victoria Valenciei în prelungiri, în confruntrea cu Español Barcelona, 1-0. „În partea secundă am avut cinci ocazii și am meritat să ne impunem”, a precizat tehnicianul „liliecilor”, Unai Emery.
În fine, Atletico Madrid a întrecut Sevilla cu 2-1 (Dragutinovic – autogol, Lopez / Renato).
FC Barcelona rămâne lideră în Spania, cu 40 de puncte, Valencia fiind a treia în ierarhie, la opt lungimi distanță.     (S.R.)


Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.

Google Ads Whatsapp Channel

Dan Gaspar

Administrator site, Descriere descriere

Articole asemănătoare

Back to top button
Adaugă-ne ca sursă preferată pe Google