Delicte

BRAȘOV. Bărbați loviți în zona capului de un ins pus pe furat

 

Polițiști din cadrul Secției 6 Poliție Rurală Hoghiz efectuează cercetări în cadrul unui dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de „lovire sau alte violențe” și „furt calificat”, după ce, în noaptea de 26 spre 27 aprilie, un bărbat de 32 ani ar fi agresat fizic alte două persoane de sex masculin, în timp ce se aflau în interiorul unui imobil, apoi ar fi sustras bunuri de acolo.

Victimele ar fi fost lovite cu un obiect dur în zona capului.

„Cu ocazia activităților investigativ-operative efectuate de către polițiști din cadrul Secției 6 Poliție Rurală Hoghiz, împreună cu polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Brașov și polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Harghita, bărbatul, în vârstă de 32 ani, a fost depistat pe raza localității Cața din județul Brașov, acesta fiind condus la sediul unității de poliție în vederea audierii. În baza probatoriului administrat în cauză, bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore și introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Inspectoratului de Poliție Județean Brașov”, a informat purtătorul de cuvânt al IPJ Brașov, comisar Alina-Maria Ivan.


Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.

Google Ads Whatsapp Channel

Articole asemănătoare

0 0 voturi
Evaluarea articolului
Abonaţi-vă
Anunțați despre
0 Comentarii
Cel mai vechi
Cel mai nou Cele mai votate
Păreri in linie
Vezi toate comentariile
Back to top button