Liga I. Victorie categorică pentru Astra Giurgiu

Viitorul Constanța a pierdut un nou meci în Liga 1, scor 0-3, pe terenul Astrei Giurgiu, în etapa a 23-a. Gazdele au deschis scorul în minutul 28, cu un șut de la distanță a belgianului Julien Begoe, iar în minutul 43 echilibrul s-a rupt după ce fundașul lui Hagi, Bas Kuipers, a văzut cartonașul roșu. Repriza a doua i-a aparținut lui Denis Alibec, care a marcat de două ori, în minutele 51 și 65. Viitorul lui Hagi a ajuns așadar la al șaselea meci la rând fără victorie în Liga 1. De asemenea, echipa Regelui are cinci meciuri la rând fără gol marcat. După acest rezultat, Astra urcă pe locul 4 în Liga 1, cu 35 de puncte, iar Viitorul coboară pe 5, cu 34 de puncte. Astra a ajuns la şapte etape consecutive fără înfrângere, patru victorii şi trei egaluri.