Liga I. Craiova învinge FCSB după 16 ani

Universitatea Craiova a dispus de FCSB cu 2-1 (0-1) în ultima partidă a zilei în Liga 1, în ziua în care Ilie Balaci ne-a părăsit fulgerător la doar 62 ani, la 16 ani după ultima victorie directă a oltenilor în fața steliștilor. Chiar în minutul 8, când trebuia din nou să se oprească partida și să avem un moment special pentru Ilie Balaci, FCSB a marcat pentru 1-0, gol marcat dintr-un autogol stupid de Kelici. Elvir Koljici și Matteo Fedele au adus marea victorie în minutele 50 și 72. În plus, oltenii au ratat și un penalti în minutul 87, prin același Koljici, iar Junior Morais a fost eliminat. Craiova face 19 puncte și vine la 4 puncte de liderul CFR Cluj. FCSB are 21 de puncte și rămâne la două puncte de locul 1.