BRAȘOV. „Lupii” continuă să dezamăgească. Înfrângere la Miercurea Ciuc

Hocheiștii de la Corona Brașov continuă să dezamăgească, echipa din acest an competițional fiind departe de cea din sezonul trecut și de așteptările fanilor.

În această seară, într-o partidă care a contat pentru Liga Națională la hochei, la Miercurea Ciuc, „lupii” au pierdut, 1-3. Zsombor Antal a deschis scorul în minutul 30, Valchar majorând avantajul gazdelor în minutul 46 cu un gol în inferioritate numerică. Wilgosh, care a debutat în această seară la Corona, a redus din handicap cu trei minute și jumătate rămase din timpul regulamentar, însă scorul final a fost stabilit de Taratukhin, cu o reușită în poarta goală, într-un moment în care Corona a scos goalkeeper-ul pentru a forța egalarea.