LIGA 3. Promovarea se decide în ultima etapă!

În penultima rundă a sezonului Ligii 3 la fotbal, Seria 1, cele trei formații care luptă pentru promovare și-au câștigat meciurile, amânând verdictul pentru runda finală.

AFK Miercurea Ciuc s-a impus la Pașcani, 2-0. AFC Hărman a a trecut cu emoții, în deplasare, de Olimpia Rm. Sărat, 2-1. Gazdele au condus cu 1-0, E. Popa a egalat până la pauză, golul victoriei fiind marcat de Ioniță, în minutul 90+2. Și Știința Miroslava a luat cele trei puncte, după 4-0 cu AFC Odorheiu Secuiesc.

Ciucanii conduc în clasament cu 63 p, urmați de AFC Hărman, 62 p, și Miroslava, 61 p.

În ultima rundă harghitenii vor juca pe teren propriu cu gruparea de pe poziția a treia, în timp ce AFC Hărman are un meci mai ușor, cu CSM Pașcani. Pentru a promova, echipa lui Florin Stângă trebuie să se impună în disputa cu moldovenii, iar Știința Miroslava să nu piardă la Miercurea Ciuc.