BRAȘOV. Corona, evoluție jenantă în prima repriză a meciului cu Bistrița. „Nu vreți să jucati?”

Corona Brașov este aproape de eliminarea din Cupa României la habdbal feminin, ceea ce ar însemna și ratarea ultimului obiectiv, calificarea în sezonul următor al Cupei EHF.

La pauza meciului din optimi cu CSM Bistrița, care are loc la această oră la Sala Sporturilor „D. P. Colibași”, oaspetele conduc cu 16-10.

Jucătoarele de la Corona au avut o evoluție jenantă în primele 30 de minute, chiar antrenorul Dragoș Dobrescu având impresia că fetele vor să termine acest an competițional și să intre în vacanță.

„După ce arătați acum vreți să luați vacanță. Nu vreți să jucati?”, le-a întrebat Dobrescu pe handbaliste în cel de-al doilea time-out luat în prima repriză.

Rămâne de văzut dacă se va schimba ceva în repriza a doua…