Delicte

BRAŞOV. Prins şofând în toiul nopţii, fără a avea permis de conducere

 

Un tânăr de 26 de ani este cercetat penal, după ce a fost prins şofând, azi-noapte, pe raza localităţii braşovene Comăna de Jos, în condiţiile în care nu deţine permis de conducere. Bărbatul a fost oprit pentru control de agenţi din cadrul Poliţiei Oraşului Rupea, puţin după miezul nopţii.
„În urma verificărilor efectuate, polițiștii au stabilit că bărbatul nu posedă permis de conducere pentru nici o categorie de vehicule.
Polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul fără permis de conducere și continuă cercetările sub coordonarea procurorului”, a explicat purtătoarea de cuvânt a Poliţiei Judeţene Braşov, Gabriela Dinu.


Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.

Google Ads Whatsapp Channel

Articole asemănătoare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button