BRAȘOV. Liga Mol. LIVETEXT. „Lupii” au luat doar un punct din duelul cu Dunaujvaros

Final – Corona a revenit de la 0-2 în meciul cu Dunaujvaros, dar a pierdut în prelungiri, 2-3, și a obținut doar un punct din acest duel important în lupta pentru poziția a patra.

Minutul 63 – Gol Dunaujvaros. Pe contraatac, Olander îi pasează lui Dansereau, care înscrie golul victoriei oaspeților. 2-3.

Minutul 62 – Polc salvează față în față cu Kaskov. De partea cealaltă Duschek blochează șutul lui Gliga.

Minutul 61 – A început repriza de prelungiri. 5 minute, 3 contra 3 pe gheață.

Minutul 60 – La patinoar a ajuns și noua achiziție a echipei brașovene, Brian McGregor.

Minutul 60 – Pauză. La finalul timpului regulamentar scorul este 2-2. Urmează prelungiri.

Minutul 60 – Bors greșește incredibil, dar Polc reușește să repare cu o intervenție excelentă.

Minutul 60 – Timeout solicitat de Martin Lacroix.

Minutul 51 – GOOOOL Corona. În sfârșit, ai noștri marchează cu om în plus pe gheață. McDonald îl învinge pe Duschek. 2-2.

Minutul 50 – Eliminare la Dunaujvaros. Cseter, 2 minute pentru piedică.

Minutul 47 – O. Biro trage de la linia albastră, Duschek reușește să rețină.

Minutul 44 – Pfeil revine pe gheață. Încă o superioritate irosită de ai noștri.

Minutul 42 – Eliminare la Dunaujvaros. Pfeil, 2 minute pentru obstrucție.

Minutul 41 – A început repriza a treia.

Minutul 40 – Pauză. După două reprize, Corona Brașov – Dunaujvaros 1-2.

Minutul 34 – Filip și Becze oferă o repriză pugilistică. Cei doi sunt eliminați câte 5 minute. Totodată, ei au primit și pedepse de meci pentru rez conduită.

Minutul 32 – Hruby revine pe gheață. Ai noștri nu marchează nici în această superioritate.

Minutul 30 – Eliminare la Dunaujvaros. Hruby, 2 minute pentru barare cu crosa.

Minutul 27 – Azari revine pe gheață.

Minutul 26 – Duschek scoate pucul șutat de Filip, după care blochează și în fața lui Mihaly.

Minutul 25 – Eliminare la Dunaujvaros. Azari, 2 minute pentru lovire cu crosa.

Minutul 25 – GOOOOL Corona. Duschek respinge în față pucul șutat de Emelianenko, iar M. Biro trimite în plasă. 1-2.

Minutul 23 – Gol Dunaujvaros. Oaspeții fructifică rapid superioritatea. A marcat Cseter din pasa lui Becze. 0-2.

Minutul 23 – Eliminare la Corona. Zabludovski, 2 minute pentru izbire de mantinelă.

Minutul 23 – Mihaly îl găsește pe Zabludovski în fața porții, dar Duschek reușește să apere.

Minutul 21 – A început repriza a doua.

Minutul 20 – Pauză. După prima repriză, Corona – Dunaujvaros 0-1.

Minutul 20 – Ozols revine pe gheață.

Minutul 19 – Gliga finalizează cu un șut peste din pasa lui Zsok.

Minutul 18 – Eliminare la Dunaujvaros. Ozols, 2 minute pentru ținere.

Minutul 17 – Zsok scapă pe partea dreaptă, dar trage alături.

Minutul 12 – Klempa ratează și el din poziție ideală, față în față cu Duschek.

Minutul 11 – Polc salvează în situație de unu contra unu cu Tanka, iar la faza următoare reușește să apere în fața lui Nemeth.

Minutul 9 – O. Biro trage din poziție bună, Duschek este la post.

Minutul 5 – Gol Dunaujvaros. Nemeth îi pasează perfect lui Cseter, care îl învinge pe Polc cu un șut dintre cercuri. 0-1.

Minutul 4 – Molnar ratează din fața porții, după o pasă a lui Fodor.  Prima șansă de gol a „lupilor”.

Minutul 2 – În poarta oaspeților  este Duschek, în timp ce la Corona apără Polc.

La ora 18.30 la Patinoarul „Olimpic” începe confruntarea Corona Brașov – Dunaujvaros Acelbikak, din Liga Mol la hochei pe gheață.

Partida este una importantă în lupta pentru o poziție fruntașă la finalul sezonului regulat. Corona Brașov ocupă poziția a patra a ierarhiei, cu 48 de puncte din 28 de meciuri, în față fiind Ujpest (50 p – 23 m), MAC Budapesta (51 p – 24 m) și DVTK Jegesmedvek (53 p – 23 m). Dunaujvaros Acelbikak este pe locul 5, cu 43 de puncte din 24 de jocuri.