BRAŞOV. LNH. Corona a ratat şansa de a se apropia de poziţia a doua a clasamentului

„Lupii” au pierdut în această seară, 3-5, la Patinoarul „Olimpic” în faţa formaţiei Sport Club Miercurea Ciuc, un meci care îi putea ţine în lupta pentru poziţia a doua a clasamentului sezonului regulat.

Pentru învingători au marcat Robert Peter, Antal 2, Dyadyushko şi T. Biro, pentru Corona punctând Andrei Vasile, Fodor şi Petres.

Minutul 60 – Final.

Minutul 57 – Gol Sport Club. Ciucanii înscriu în superioritate şi se desprind pentru prima dată la două goluri. A marcat T. Biro. 3-5.

Minutul 57 – Eliminare la Corona. Zsolt Molnar, 2 minute pentru piedică.

Minutul 50 – Sprencz revine pe gheaţă.

Minutul 48 – Eliminare la Corona. Sprencz, 2 minute pentru agăţare.

Minutul 45 – Gol Sport Club. Oaspeţii trec din nou în avantaj. A marcat Antal. 3-4.

Minutul 44 – Sprencz revine pe gheaţă.

Minutul 42 – Eliminare la Corona. Sprencz, 2 minute pentru lovire cu genuchiul.

Minutul 41 – A început repriza a treia.

Minutul 40 – Pauză. După două reprize, Corona Braşov – Sport Club Miercurea Ciuc 3-3.

Minutul 38 – Dyadyushko ratează incredibil, cu poarta goală în faţă. Imediat, Toke are o intervenţie bună, faţă în faţă cu Robert Peter.

Minutul 35 – Orban revine pe gheaţă.

Minutul 33 – Eliminare la Sport Club. Orban, 2 minute pentru ţinere.

Minutul 32 – GOOOOL Corona. „Lupii” egalează pentru a treia oară. Petres înscrie din pasa decisivă a lui M. Biro. 3-3.

Minutul 31 – Eliminare la Sport Club. Orban, 2 minute pentru piedică.

Minutul 28 – Expiră şi eliminarea lui Robert Peter.

Minutul 27 – Bednar revine pe gheaţă.

Minutul 26 – Eliminare la Sport Club. Robert Peter, 2 minute pentru obstrucţie.

Minutul 25 – Eliminare la Sport Club. Bednar, 2 minute pentru barare cu crosa.

Minutul 23 – Gol Sport Club. Dyadyushko îl îvinge pe Toke. 2-3.

Minutul 23 – Şut de penalitate pentru Sport Club Miercurea Ciuc.

Minutul 22 – GOOOL Corona. Fodor marchează simplu în poarta goală după o fază lucrată de O. Biro şi Petres. 2-2.

Minutul 22 – Eliminare la Sport Club Miercurea Ciuc. Moldovan, 2 minute pentru joc cu crosa ridicată.

Minutul 22 – T. Biro revine pe gheaţă.

Minutul 21 – A început repriza a doua.

Minutul 20 – Pauză. După prima repriză, Corona Braşov – Sport Club Miercurea Ciuc 1-2.

Minutul 20 – Eliminare la Sport Club. T. Biro, 2 minute pentru lovire.

Minutul 18 – Gol Sport Club. Oaspeţii fructifică superioritatea. Antal marchează cu un şut dintre cercuri. 1-2.

Minutul 16 – Arpad Mihaly revine pe gheaţă.

Minutul 16 – Eliminare la Corona. Zsolt Molnar, 2 minute pentru izbire de mantinelă.

Minutul 15 – Contraatac bine dus de ai noştri, dar Nagy Csaba finalizează cu un şut în Ruczuj.

Minutul 14 – Eliminare la Corona. Arpad Mihaly, 2 minute pentru durităţi.

Minutul 14 – Ruczuj are o intervenţie bună la şutul trimis de Marton.

Minutul 8 – Meci echilibrat la Patinoarul „Olimpic”, fără multe ocazii clare de gol.

Minutul 3 – GOOOL Corona. Nagy Csaba trage de la linia albastră, Andrei Vasile deviază pucul care intră în plasă. 1-1.

Minutul 1 – Gol Sport Club. Robert Peter înscrie după o acţiune personală. 0-1.

Corona Braşov şi HSC Miercurea Ciuc vor fi astăzi faţă în faţă pentru ultima dată în acest sezon regulat al Ligii Naţionale la hochei pe gheaţă. Confruntarea va avea loc la Patinoarul „Olimpic”, de la ora 18.30.