BRAŞOV. Liga Mol. Corona, învinsă la Budapesta

Hocheiştii de la Corona Braşov au început ultima deplasare din acest sezon al Ligii Mol cu o înfrângere.

„Lupii” au pierdut aseară, 1-4, în faţa formaţiei MAC Budapesta, ocupanta poziţiei a doua a ierarhiei. Gazdele s-au desprins rapid la 3-0 după golurile marcate de Hayes 2 şi Nemeth, dar până la prima pauză Matyas a redus din handicap. Scorul final a fost stabilit de McDonald în minutul 25.

Astăzi, de la ora 18.00, Corona Braşov se va duela cu Ujpest, iar joi va susţine ultima partidă din acest sezon al competiţiei, pe patinoarul celor de la Fehervar.