FC BRAȘOV. Adrian Szabo: „Am urcat pe loc de play-off și trebuie să rămânem acolo”

La conferința de presă de după jocul cu Reșița, câștigat de FC Brașov cu 11-2, tehnicianul Adrian Szabo a comentat: „La pauză, mi-am propus să nu le spun nimic jucătorilor despre ceea ce s-a întâmplat, să înțeleagă singuri că orice adversar trebuie tratat cu seriozitate. Totuși, le-am spus că mai avem o repriză în care trebuie să arătăm o altă față. Ne-am dorit să folosim acest duel pentru a consolida relațiile de joc, am vrut să văd că băieții pun în practică ce lucrăm la antrenamente. În prima repriză au fost multe acțiuni pe benzi, un lucru îmbucurător, dar atacarea centrărilor a lăsat de dorit. Apoi, oaspeții au căzut probabil și fizic, iar noi am înscris multe goluri. Nu ne-am propus să realizăm un record, am vrut doar să valorificăm acțiunile pe care le-am creat. Am urcat pe un loc de play-off și trebuie să rămânem acolo. Trebuie să obținem șase puncte din ultimele două partide din acest an, cu FC Bihor și Chindia Târgoviște, care sunt importante în lupta noastră pentru pozițiile fruntașe”.