FC BRAȘOV. „Stegarii”, penibili cu CS Mioveni

Minutul 90+3 – Final. FC Brașov a remizat cu CS Mioveni, 0-0, după un meci în care elevii lui Adrian Szabo s-au făcut de râs.

Minutul 86 – Avram vede cartonașul galben.

Minutul 82 – Ed. Stoica este avertizat.

Minutul 80 – Biceanu vede cartonașul galben.

Minutul 76 – Schimbare la FC Brașov. Iese Moraru, intră H. Popa.

Minutul 72 – Căucă scoate de sub bară mingea trimisă cu capul de Năstăsie.

Minutul 69 – Meci slab sub Tâmpa. Ai noștri nu se pot apropia de poarta lui Croitoru.

Minutul 62 – Schimbare la Mioveni. Biceanu îl înlocuiește pe Nilă.

Minutul 60 – schimbare la FC Brașov. Iese Ene, intră Codoban.

Minutul 54 – Schimbare la Mioveni. Mazilu îl înlocuiește pe A. Popa.

Minutul 54 – Matei trimite un lob de la 14 metri, mingea cade pe bară.

Minutul 52 – Schimbare la FC Brașov. Iese Rusu, intră Matei.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45+2 – Pauză.

Minutul 45+2 – Toriște este avertizat.

Minutul 41 – Căucă respinge șutul trimis de Florescu dun marginea careului.

Minutul 24 – Ene șutează de la 16 metri, Croitoru reține.

Minutul 22 – Nilă este avertizat.

Minutul 18 – Croitoru reține mingea reluată cu capul de Rusu din centrarea lui Avram.

Minutul 10 – Ene șutează peste poartă din șase metri. Prima ocazie a „stegarilor”.

Minutul 7 – Nilă trimite mult pe lângă poartă dintr-o lovitură liberă de pe la 30 de metri.

FC Brașov joacă, de la ora 11.00, pe Stadionul „Tineretului”, cu CS Mioveni, în etapa a 10-a a Ligii 2, Seria a 2-a.

Partida este condusă la centru de Bogdan Anghelinei (Galați), ajutat de asistenții Ciprian Iovu și Iulian Brânză (ambii din Botoșani).
Echipele de start:

FC Brașov: Căucă – David, Hlinca, Puțanu, Olteanu – Avram, Vl. Munteanu, Moraru, Rusu – Buga, Ene.

CS Mioveni: Croitoru – Toriște, Ali, B. Stoica, Ed. Stoica, A. Popa, Mîrzeanu, Năstăsie, Florescu, Ayza, Nilă.