Hagi a dat lovitura la Craiova

Viitorul Constanța, echipa patronată de fosta legendă a fotbalului românesc Gheorghe Hagi, a câștigat astăzi partida jucată în deplasare pe terenul CSU Craiova. Oaspeții au condus cu 2-0 la pauză după golurile marcate de Tănase (min.11 din penalty) și Aganovici (min.43). Gazdele au revenit în joc abia în minutul 84 când Vătăjelu a înscris din penalty. După acest meci Viitorul Constanța a urcat pe primul loc al Ligii I cu 10 puncte. Partida a consemnat și un nou record pentru România. Ianis Hagi, fiul fostului mare căpitan al naționalei, a fost numit căpitan de echipă la vârsta de 16 ani, 9 luni și 22 de zile. Astfel, Ianis a devenit cel mai tânăr căpitan de echipă din istoria Ligii I.